Kolejna subskrypcja Allianz Platinium FIZ
Copy

Kopiuj tekst

Kolejna subskrypcja Allianz Platinium FIZ

W MultiBanku ruszyła druga subskrypcja prestiżowego produktu inwestycyjnego Allianz Platinium FIZ. Podczas pierwszej, klienci banku złożyli zapisy na blisko 23 mln zł, dzięki czemu MultiBank zajął pierwsze miejsce wśród banków detalicznych dystrybuujących ten produkt. 

Allianz Platinium FIZ to ekskluzywny produkt, z minimalnym progiem wejścia wynoszącym ponad 230 tys. zł. Po raz pierwszy w ofercie banku pojawił się w październiku 2010 r. Wtedy to subskrypcja spotkała się z dużym zainteresowaniem inwestorów. Około 15 proc. zgromadzonego przez fundusz kapitału zebrano właśnie w MultiBanku. Wynik ten był najlepszym wśród banków detalicznych dystrybuujących certyfikaty Allianz Platinium FIZ. Teraz klienci MultiBanku po raz kolejny mogą nabywać jego udziały. Zapisy potrwają do 22 marca br.

-Minimalna kwota inwestycji w fundusz to równowartość 7 certyfikatów serii D, czyli 233,100 tys. zł. To o 6,300 tys. zł więcej niż w poprzedniej subskrypcji. Zmiana ta wynika ze wzrostu wyceny pojedynczego certyfikatu – wyjaśnia Daniel Wrzesiński, naczelnik Wydziału Oszczędzania MultiBanku. - W 2010 r. stopa zwrotu funduszu wyniosła 25,94 proc. - dodaje Wrzesiński.

Obecnie w ofercie MultiBanku dostępnych jest ponad 260 funduszy. Spośród nich 10 to produkty prestiżowe, znane dotychczas z bankowości prywatnej. Tylko w tych produktach ulokowanych jest ponad 30 proc. wszystkich aktywów inwestycyjnych klientów MultiBanku.

- Nasi klienci bogacą się i chcą inwestować w coraz bardziej zaawansowane produkty. W 2011 roku planujemy poszerzyć ofertę o kolejne prestiżowe FIZ-y oraz produkty systematycznego oszczędzania – mówi Wrzesiński.

Informacje dodatkowe:

Allianz Platinum FIZ to propozycja dla klientów poszukujących atrakcyjnych inwestycji, o średnim horyzoncie czasowym. Minimalna kwota wejścia do funduszu to 233,100 tys. zł, a oczekiwana roczna stopa zwrotu wynosi 20 proc. Allianz Platinium FIZ to fundusz Absolutnej Stopy Zwrotu, którego celem jest wypracowywanie zysków niezależnie od koniunktury panującej w poszczególnych klasach aktywów. Stosuje on strategię aktywnej alokacji środków. Konstrukcja funduszu pozwala na inwestowanie w szerokie spektrum lokat i szybkie zmiany pozycji, dając jednocześnie możliwości zarabiania na spadkach.


Aktywa funduszu mogą być lokowane w:
• akcje notowane na rynkach: polskim i zagranicznych,
• waluty,
• instrumenty finansowe bazujące na towarach i surowcach,
• papiery dłużne,
• instrumenty pochodne.

Fundusz nie inwestuje w projekty typu private equity i nieruchomości – 100% środków będzie lokowane w płynne aktywa.

Parametry funduszu Allianz Platinium FIZ:

Termin przyjmowania zapisów: 1-22 marca 2011 r.

Częstotliwość wyceny: kwartalna

Wykup certyfikatów: co 6 miesięcy

Minimalna inwestycja: równowartość 7 Certyfikatów

Cena emisyjna Certyfikatu Inwestycyjnego serii D wynosi 33 300,00 zł

Opłata za wydanie certyfikatu: 4%

Opłata za wykup certyfikatu: 0% po upływie 4 lat od przydziału, 2% przed upływem okresu 4 lat od przydziału

Opłata za zarządzanie: opłata stała: 1,8% p.a.; opłata zmienna (premia za sukces): 25% od nadwyżki, ponad 10% rocznej stopy zwrotu

Dodatkowe wpłaty: w terminach subskrypcji organizowanych  przez TFI Allianz Polska S.A. i ogłaszanych na stronie internetowej  
www.allianz.pl/tfi
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.