Płacący na ostatnią chwilę wybierają przelew ekspresowy
Copy

Kopiuj tekst

Płacący na ostatnią chwilę wybierają przelew ekspresowy

Jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku w zakresie bankowości transakcyjnej, czyli ekspresowy przelew internetowy w mBanku, cieszy się rosnącym zainteresowaniem Klientów. Jak pokazują statystyki, jedna czwarta z nich dzięki możliwości wykonania przelewu w ciągu 15 minut, unika opóźnienia w spłacie bieżących zobowiązań.

Szybki przelew w mBanku jest narzędziem, które umożliwia przekazywanie środków pieniężnych na konto odbiorcy w innym banku maksymalnie w ciągu 15. minut, bez konieczności oczekiwania na kolejną międzybankową sesję rozliczeniową. Zespół mBanku sprawdził, w jaki sposób Klienci korzystają z tej usługi.

Analiza ponad 6,7 tys. szybkich przelewów, zrealizowanych w mBanku, pokazuje, że jedna czwarta Klientów ma taki sam powód, aby ich używać - próbuje uniknąć opóźnienia, np. w spłacie kredytu lub na ostatnią chwilę reguluje rachunki - szczególnie, gdy przed nami weekend i w perspektywie brak sesji KIR.

Co ciekawe, do grupy Klientów chcących uniknąć opóźnienia można zaliczyć również niektórych przedsiębiorców. Ze statystyki wynika, że 5 proc. Klientów-przedsiębiorców, korzystających z przelewów ekspresowych, przekazuje w ten sposób wynagrodzenie za pracę.

Niekiedy przedsiębiorcy do ostatniej chwili czekają na pieniądze od kontrahentów, przelew ekspresowy pozwala im w takich sytuacjach utrzymać terminowość wypłat– komentuje
Dagmara Socha, odpowiedzialna za ofertę firmową w mBanku.

Przelew ekspresowy służy nie tylko regulowaniu zobowiązań. Pomaga też przyspieszyć zakupy w internecie. Wśród wszystkich analizowanych przelewów, transakcje związane z zakupami on-line stanowią 8,9 proc. całości. Przy zakupach w e-sklepach lub na aukcjach internetowych Klienci mBanku korzystają przede wszystkim z przelewów za pośrednictwem mTRANSFERu lub płacą kartami kredytowymi. Jednak w sytuacji, kiedy sklep nie oferuje takiej możliwości, dokonują zwykłych przelewów, w tym przelewów ekspresowych.

O przelewie ekspresowym w mBanku
Przelew ekspresowy to usługa, z której mogą korzystać zarówno indywidualni, jak i firmowi Klienci mBanku. Umożliwia ona wykonywanie szybkich transferów pieniężnych na konta w różnych bankach wprost z rachunku osobistego eKONTO, a przeznaczona jest dla osób, którym zależy na zrealizowaniu przelewu w krótkim terminie. Środki przekazane za pośrednictwem przelewu ekspresowego trafiają na konto odbiorcy maksymalnie w 15 minut.

Przelew ekspresowy jest równie bezpieczny jak standardowe przelewy, realizowane przez mBank bez opłat za pośrednictwem KIR SA. Przelewy ekspresowe realizowane są na rachunki prowadzone przez główne detaliczne banki w Polsce. Obecnie przekaz można zaadresować do 21. polskich banków. Usługa przelewu ekspresowego w mBanku oparta jest na systemie BlueCash firmy Blue Media SA.

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. W ciągu przeszło 10. lat istnienia na rynku, otrzymał dziesiątki nagród i wyróżnień, w tym te najcenniejsze: m.in. tytuł „Złotego Banku 2010” w plebiscycie Bankier.pl i Pay U, przyznawany przez internautów (luty 2011 r.), tytuł „Banku Najbliższego Klientowi” w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”, Expandera i CBM Indicator (grudzień 2010 r.) oraz przyznawane przez konsumentów „Godło Jakości Obsługi 2010” (wrzesień 2010 r.).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.