BRE Bank najlepszy w Polsce dla zamożnych klientów
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank najlepszy w Polsce dla zamożnych klientów

Usługi bankowości prywatnej i zarządzania majątkiem BRE Banku po raz kolejny zostały nagrodzone tytułem „Best Private Banking in Poland”. Prestiżowy brytyjski magazyn finansowy Euromoney Magazine po raz czwarty uznał ofertęBRE Private Banking & Wealth Management za najlepszą dla zamożniejszych klientów. BRE otrzymał tę nagrodę także w 2007, 2009 i 2010 roku.

Magazyn Euromoney co roku tworzy światowy ranking instytucji finansowych oferujących specjalistyczne usługi dla osób posiadających znaczny majątek. Instytucje biorące udział w rankingu proszone są o wypełnienie szczegółowej ankiety, zawierającej pytania o ich wyniki finansowe oraz  ofertę. Na tej podstawie eksperci oceniają zakres świadczonych usług, relacje z klientami, ofertę produktową, przeciętny wzrost zdeponowanych przez klientów środków, zmiany w liczbie obsługiwanych klientów, a także wysokość środków pod zarządzaniem i zysk netto. Częścią oceny jest głosowanie uczestników na wybranego konkurenta, którego uważają za najlepszego na rynku. Nagrody ,magazynu Euromoney zostały wręczone 17 lutego podczas gali w Londynie, na której obecni byli dyrektorzy bankowości prywatnej z całego świata.

Private banking BRE po raz kolejny został oceniony jako najlepszy w Polsce. – mówi Małgorzata Anczewska, dyrektor departamentu bankowości prywatnej BRE Banku, prezes BRE Wealth Management – W ubiegłym roku minęło 15 lat odkąd BRE Bank, jako jeden z pierwszych banków w Polsce, zaoferował klientom usługi bankowości prywatnej. Od początku dążyliśmy do stworzenia optymalnych rozwiązań finansowych dla wymagających, zamożnych klientów.  Czwarte już wyróżnienie w rankingu Euromoney to potwierdzenie słuszności wybranej przez nas strategii. - dodaje.

BRE Bank jako pierwszy w Polsce wprowadził kompleksowe zarządzanie majątkiem i dywersyfikację inwestycji o rozwiązania alternatywne, takie jak rynek nieruchomości czy art banking. Nowe usługi wdrożono  w listopadzie 2010 roku przesuwając ciężar oferty z klasycznego asset management do nowoczesnych usług zarządzania majątkiem. W ramach usługi wealth management klienci otrzymują kompleksową obsługę dotyczącą wszystkich składników majątku, zarówno finansowych jak i niefinansowych. W ofercie BRE dla najbogatszych pojawił się szereg nowych rozwiązań z zakresu doradztwa inwestycyjnego, doradztwo podatkowe oraz biznesowe.

Private banking to spersonalizowane usługi finansowe oferowane najzamożniejszym i najbardziej wpływowym klientom. Mogą oni negocjować wiele elementów oferty, mają do dyspozycji produkty finansowe niedostępne dla innych grup, często „szyte na miarę” w zależności od indywidualnych potrzeb. Ich celem jest nie tylko pomnożenie majątku czy optymalizacja podatkowa, ale także zabezpieczenie i przekazanie go kolejnym pokoleniom. Każdy klient private banking ma dedykowanego doradcę, który czuwa nad portfelem inwestycji, modyfikując, w porozumieniu z klientem, jego elementy w zależności od zmian zachodzących na rynku.

W Polsce możemy mówić o 12 do 15 tysiącach osób, których status określa się jako „bardzo zamożne”. BRE PB & WM ocenia ich aktywa na około 70 - 90 mld zł. Najczęściej stosowanym przez banki w Polsce kryterium które umożliwia Klientowi korzystanie z usług bankowości prywatnej jest posiadanie wolnych środków w wysokości miliona złotych. Aktualnie z usług BRE PB & WM korzysta 4800 klientów, których łączna wartość aktywów wynosi 5,6 mld PLN.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.