PIT na kredyt
Copy

Kopiuj tekst

PIT na kredyt

Już po raz 4. osobom, które będą musiały dopłacić fiskusowi do podatku dochodowego za ubiegły rok, MultiBank zaoferuje kredyt na preferencyjnych warunkach. Oferta ważna jest do 29 kwietnia br. Aby z niej skorzystać klient powinien przedstawić kopię rozliczenia podatkowego. 

Konieczność dokonania dopłaty do podatku PIT może nieco zachwiać płynnością finansową niektórych podatników, gdyż nie zawsze dysponują odpowiednimi środkami. W ubiegłym roku średnia kwota przelewu podatkowego wykonanego przez klientów MultiBanku do Urzędu Skarbowego wyniosła ponad 6 tys. PLN.

- Średnia wartość udzielonego w tym czasie kredytu na podatek była natomiast blisko 3 razy wyższa i wyniosła prawie 17 tys. PLN – mówi Grażyna Zawisza, wicedyrektor departamentu sprzedaży MultiBanku - Nasi klienci to osoby osiągające ponadprzeciętne dochody, ale nawet dla nich wygospodarowanie takiej sumy może stanowić pewien kłopot. Zwłaszcza jeśli ich aktywa są w tym czasie zamrożone w inwestycjach – dodaje Zawisza.

A czasu na uregulowanie zobowiązań jest niewiele. Zgodnie z prawem niedopłata powinna zostać przelana na konto fiskusa do końca kwietnia br. W przeciwnym wypadku Urząd Skarbowy nałoży na podatnika odsetki za zwłokę oraz dodatkową karę.  

Sposobem na rozłożenie tego wydatku w czasie może być zaciągnięcie kredytu na podatek PIT. W MultiBanku produkt ten pojawia się już po raz 4 i cieszy się rosnącym zainteresowaniem klientów. Co ciekawe kredyt oferowany jest na preferencyjnych warunkach, gdyż z punktu widzenia banku obciążony jest niewielkim ryzykiem.

- Najczęściej klient, który wykazuje niedopłatę to osoba zamożna i lepiej wykształcona, a co za tym idzie dla banku bardziej wiarygodna – wyjaśnia Zawisza. – Ponadto dzięki temu, że kredyt jest celowy bank wie  dokładnie na co zostanie przeznaczony, co również zmniejsza ryzyko jego udzielenia. W przypadku kredytu na PIT pieniądze automatycznie przelewane są na konto wskazanego Urzędu Skarbowego – dodaje Grażyna Zawisza.

W MultiBanku z kredytu na podatek PIT mogą skorzystać obecni oraz nowi klienci banku. Aby go otrzymać, należy do 29 kwietnia br. złożyć wniosek kredytowy wraz z kopią deklaracji podatkowej.


Informacje dodatkowe:

Czas trwania oferty:
16 luty – 29 kwietnia 2011 r.

Kwota kredytu:
od 3.000 PLN
do 50.000 PLN.

Okres kredytowania:
6-60 m-cy

Kanały sprzedaży:
odziały MultiBanku, multilinia

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.