PAŻP podpisuje umowę z BRE Bankiem
Copy

Kopiuj tekst

PAŻP podpisuje umowę z BRE Bankiem

15 lutego Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisała z BRE Bankiem umowę na prowadzenie kompleksowej obsługi bankowej w latach 2011-2015. PAŻP wybrała najkorzystniejszą z ofert w ramach przetargu nieograniczonego zgodnie z Ustawą o zamówieniach publicznych. 

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni z warunków umowy. Uzyskane przez nas oferty świadczą o tym, że rynki finansowe bardzo dobrze oceniają stan finansów PAŻP  powiedział Krzysztof Banaszek, Prezes PAŻP.
 
Umowa będzie obowiązywać w latach 2011-2015. W tym czasie BRE będzie obsługiwać wszystkie rachunki bankowe Agencji. – Polska Agencja Żeglugi Powietrznej to instytucja odpowiadająca za ruch lotniczy nad terytorium Polski. Szacujemy, że przez rachunki prowadzone przez BRE Bank przepływać będzie ok. 600 mln złotych rocznie – komentuje Anna Winiarska, Dyrektor ds. Sprzedaży  w Departamencie Współpracy z Korporacjami.

Zawarta umowa ułatwi realizację bieżących należności i zobowiązań finansowych Agencji. W jej ramach PAŻP otrzyma również kredyt na rachunku bieżącym do kwoty 50 mln zł. W sierpniu 2010 r. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej dostała od BRE Banku kredyt na 200 mln zł na swoje inwestycje.

- Nowa umowa rozszerzy zakres współpracy pomiędzy naszymi instytucjami. Jej podpisanie wymagało od nas spełnienia szeregu warunków a także niestandardowego podejścia przy tworzeniu oferty – dodaje Anna Winiarska.

BRE Bank obsługuje obecnie ponad 13 tys. klientów korporacyjnych, najwięcej w swojej 25. letniej historii. BRE kieruje swoją ofertę do największych krajowych i międzynarodowych firm działających w Polsce, dużych firm, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw sektora MSP, jednostek sektora publicznego i instytucji finansowych. W 2010 roku w kategorii kredytów konsorcjalnych BRE był drugim najbardziej aktywnie finansującym polskie przedsiębiorstwa bankiem w kraju. Współorganizował też jedną z największych emisji obligacji korporacyjnych dla wiodącej grupy energetycznej. W listopadzie 2010 bank został uhonorowany tytułem najlepszego korporacyjnego banku internetowego w Europie Środkowo-Wschodniej przez prestiżowy międzynarodowy magazyn Global Finance.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.