Pieniądze do mBanku wpłacisz podczas zakupów
Copy

Kopiuj tekst

Pieniądze do mBanku wpłacisz podczas zakupów

Odpowiedź na pytanie ""jak wpłacić pieniądze na rachunek w mBanku"" nigdy nie była jeszcze tak prosta. Wystarczy znaleźć jeden z ponad 2 tys. sklepów Żabka lub Freshmarket. Do dyspozycji Klientów jest też rosnąca liczba wpłatomatów.

mBank kolejny raz udowadnia, że korzystanie z rachunku bankowego może być naprawdę wygodne. Dzięki umowie zawartej z firmą Żabka SA, właścicielem popularnych sklepów Żabka i Freshmarket, Klienci mogą wpłacać środki na rachunki Banku nie tylko za pośrednictwem 222 wpłatomatów, ale także podczas zakupów w jednym z ponad 2 tys. punktów handlowych. Dzięki temu liczba miejsc, w których można dokonać wpłat,
zwiększyła się 10-krotnie.

Jesteśmy bankiem internetowym i nie prowadzimy oddziałów, a mimo to oferujemy obecnie znacznie szerszą sieć do wpłat gotówkowych, niż większość tradycyjnych banków. Do tego nasi Klienci mają wybór - mogą korzystać nie tylko z wpłatomatów, ale także sklepów Żabka i Freshmarket. Ich punkty są nie tylko świetnie zlokalizowane, ale i długo otwarte, co bardzo ułatwia dostęp do Banku - powiedział Marek Piotrowski, naczelnik linii biznesowej, odpowiedzialny za wdrożenie projektu po stronie mBanku.

Program pilotażowy, przeprowadzony w ub.r. przez mBank i Żabkę, potwierdził zainteresowanie Klientów wpłatami gotówkowymi w sklepach. Z badania przeprowadzonego po zakończeniu pilotażu wynika, że zdaniem 81 proc. osób, które korzystały z rozwiązania, największą zaletą usługi jest znaczące zwiększenie liczby punktów, w których można wpłacać gotówkę do Banku.

Jak wpłacić pieniądze na rachunek w mBanku za pośrednictwem sklepów Żabka i Freshmarket?

Przed dokonaniem pierwszej wpłaty Klient wypełnia krótki formularz zgłoszeniowy (podając: imię i nazwisko, adres zamieszkania i PESEL). Na tej podstawie od ręki wydawana jest specjalna karta identyfikacyjna z unikalnym kodem kresowym. Okazanie karty będzie niezbędne do realizacji kolejnych wpłat na rachunek.

Podczas płatności kasjer skanuje kod kreskowy znajdujący się na karcie, wprowadza do systemu numer rachunku, wpisuje wysokość wpłacanej kwoty oraz wypełnia pole z tytułem wpłaty.

Klient dokonuje wpłaty wraz z prowizją i otrzymuje potwierdzenie dokonania transakcji w postaci wydruku z kasy, na którym znajdują się wszystkie dane dotyczące płatności.

Transakcje realizowane są w godzinach otwarcia sklepów, czyli od 06:00 do 23:00. Pieniądze pojawiają się na rachunku w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od momentu dokonania wpłaty.

W kasach sklepów Żabka i Freshmarket Klienci mBanku mogą wpłacać środki zarówno na
konta indywidualne, jak i firmowe (w tym także na rachunki oszczędnościowe i kredytowe). Koszt usługi to 1 zł w przypadku wpłat do 2 tys. zł włącznie lub 0,25 proc. wpłacanej kwoty w przypadku wpłat powyżej 2 tys. zł.

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Od ponad dziewięciu lat zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. mBank proponuje także usługi telekomunikacyjne wirtualnego operatora komórkowego - mBank mobile. Z oferty mBanku korzysta już ponad 2,2 mln Klientów. Ich przedstawiciele, regularnie wybierani do
mRady, wraz z użytkownikami forum mBanku i bloga, tworzą mSpołeczność, pomagającą bankowi w doskonaleniu oferty.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.