BRE Bank finansuje telekomunikację
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank finansuje telekomunikację

BRE Bank jako lider konsorcjum udzielił finansowania na 240 mln zł spółkom kontrolowanym przez notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie fundusz MNI. Pieniądze posłużą m.in. na akwizycje podmiotów z branży telekomunikacyjnej, w tym zakup większościowego pakietu Stream Communications, siódmego co do wielkości operatora kablowego w Polsce.

- Cieszymy się, że możemy brać udział w rozwoju spółek Grupy MNI
– podkreśla Przemysław Gdański, Członek Zarządu BRE Bank, lidera konsorcjum.  – Nowoczesne technologie telekomunikacyjne to bardzo interesujący, przyszłościowy segment gospodarki, a BRE Bank chętnie angażuje się w finansowanie innowacji i przedsiębiorczości - dodaje.

Giełdowy fundusz MNI oraz kontrolowane przez niego spółki Hyperion  i MNI Telecom uzgodniły z konsorcjum BRE Banku  i Banku Zachodniego WBK warunki udzielenia kredytów o łącznej wartości 240 mln zł.

–Banki wysoko oceniają nasz standing finansowy, jak i perspektywy dla naszej działalności w segmencie telekomunikacyjnym, dlatego udało się nam uzgodnić atrakcyjne warunki finansowania – mówi Jerzy Jóźkowiak, prezes funduszu MNI.

Gros uzyskanego finansowania – 165 mln zł - zostanie przeznaczone na typowe cele inwestycyjne: zakup akcji i udziałów spółek, zorganizowanych części przedsiębiorstwa i rzeczowych aktywów trwałych. Fundusz chce rozwijać działalność w segmencie telekomunikacyjnym w oparciu o notowaną na GPW spółkę Hyperion. Jest ona ogólnopolskim operatorem świadczącym usługi dostępu do sieci Internet, usługi głosowe oraz telewizyjne.

To kolejny sukces bankowości korporacyjnej BRE Banku. W samym tylko III kwartale liczba obsługiwanych firm zwiększyła się o 100 netto i wyniosła 13 126, co jest najwyższym wynikiem w historii. W listopadzie Bank został uhonorowany tytułem najlepszego korporacyjnego banku internetowego w Europie Środkowo-Wschodniej w konkursie organizowanym przez prestiżowy, międzynarodowy magazyn Global Finance
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.