Mieczysław Woźniak prezesem zarządu BRE Leasing
Copy

Kopiuj tekst

Mieczysław Woźniak prezesem zarządu BRE Leasing

Od 1 stycznia 2011r. funkcję prezesa zarządu BRE Leasing Sp. z o.o. obejmie Mieczysław Woźniak, dotychczasowy dyrektor generalny spółki. Zastąpi na stanowisku wieloletniego prezesa, Mieczysława Groszka, który został wybrany na wiceprezesa zarządu Związku Banków Polskich.

Wspólnicy BRE Leasing Sp. z o.o. zamierzają powołać na najbliższym Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników obecnego dyrektora generalnego Mieczysława Woźniaka na stanowisko prezesa zarządu spółki z dniem 1 stycznia 2011 r. Dotychczasowy prezes BRE Leasing, Mieczysław Groszek obejmie funkcję wiceprezesa zarządu Związku Banków Polskich, na którą został powołany dzisiaj przez Walne Zgromadzenie ZBP.

 - Pan Mieczysław Woźniak doskonale zna spółkę, jako jej dotychczasowy dyrektor generalny. Ma wieloletnie doświadczenie, nie tylko w branży leasingowej. Cieszę się, że możemy korzystać z wiedzy i doświadczenia tak znanego i kompetentnego menadżera – powiedział Przemysław Gdański,

przewodniczący Rady Nadzorczej BRE Leasing i członek zarządu BRE Banku.

 - Pragnę bardzo podziękować dotychczasowemu Prezesowi i współtwórcy sukcesów BRE Leasing, Panu Mieczysławowi Groszkowi za ponad 9 lat pracy. Spółka pod jego kierownictwem zdobyła silną pozycję w czołówce działających w Polsce firm leasingowych. Jednocześnie to zaszczyt dla całej Grupy BRE, że jej wieloletni pracownik zajmie tak ważną funkcję we władzach Związku Banków Polskich, organizacji branżowej pracującej dla całego sektora bankowego – dodał Przemysław Gdański.

Nowy prezes BRE Leasing, Mieczysław Woźniak związany jest z branżą od blisko 15 lat. Był członkiem zarządu i prezesem spółek Handlowy-Leasing S.A. (1995-2001) i BPH Leasing S.A. (2001-2008), a także wiceprezesem zarządu PeKaO Leasing S.A. (2009). Bezpośrednio przed przejściem do BRE Leasing Sp. z o.o. zajmował stanowisko doradcy zarządu BRE Bank S.A. Jest absolwentem wydziałów Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej (dawny SGPiS) oraz Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Ma bardzo bogate doświadczenie w branży finansowej, z którą związany jest od 1990 roku. Pracował między innymi w biurze przedstawicielskim Citibank, w Citibank (Poland) S.A. oraz w banku inwestycyjnym Barclays de Zoette Wedd Limited. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci.

Mieczysław Groszek pracuje w bankowości od 1990 roku. Był m.in. prezesem zarządu Polskiego Banku Rozwoju SA i Mitttelaeuropeische Handelsbank AG we Frankfurcie/Menem i wiceprezesem zarządu BRE Banku SA.

Jest absolwentem Ekonomiki Pracy i Polityki Społecznej SGPiS (obecnie SGH) w Warszawie. Jest doktorem ekonomii, autorem wielu publikacji naukowych. W przeszłości kierował także zespołem przygotowującym ustawę o restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków (tzw. ustawa oddłużeniowa).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.