Ernest Pytlarczyk głównym ekonomistą BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Ernest Pytlarczyk głównym ekonomistą BRE Banku

Ernest Pytlarczyk, dotychczasowy główny analityk BRE, został nominowany na stanowisko głównego ekonomisty BRE Banku.

Pytlarczyk jest związany z Grupą BRE od 4 lat. Jest jednym z najlepiej ocenianych analityków na polskim rynku. W październiku tego roku, kierowany przez niego zespół zajął II miejsce w rankingu Rzeczpospolitej, porównującym trafność prognoz makroekonomicznych w II kwartale 2010 roku.

Stanowisko głównego ekonomisty BRE Banku to duże wyróżnienie, zarówno dla mnie, jak i dla zespołu moich najbliższych współpracowników. Mam nadzieję, że nasza wiedza, doświadczenie i punkt widzenia na temat rynku będą mogły być teraz jeszcze lepiej wykorzystane, z korzyścią dla banku i naszych klientów- mówi Ernest Pytlarczyk.

Zespół analityków BRE kierowany przez Ernesta Pytlarczyka to jeden z najbardziej utytułowanych teamów na rynku. Wcześniej w tym roku analitycy BRE zajęli I miejsce w rankingu Parkietu za III kwartał, a wcześniej zajmowali czołowe pozycje w tym rankingu w 2007 i 2009 roku (II miejsce w rankingu rocznym). W 2008 zespół BRE był liderem zarówno rankingu Gazety Giełdy Parkiet jak i rankingu najbardziej trafnych prognoz inwestycji NBP.

Ernest Pytlarczyk jest doktorem nauk ekonomicznych, posiada tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). W przeszłości pracował jako analityk rynków finansowych w Banku Handlowym, jako researcher w Instytucie Cykli Koniunkturalnych na Uniwersytecie w Hamburgu oraz w banku centralnym Niemiec we Frankfurcie.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.