Raport roczny Grupy BRE Banku znów najlepszy
Copy

Kopiuj tekst

Raport roczny Grupy BRE Banku znów najlepszy

Już po raz trzeci raport roczny Grupy BRE Banku zdobył pierwszą nagrodę wśród instytucji finansowych w konkursie The Best Annual Report, organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków.

W konkursie „The Best Annual Report 2009”, czyli na najlepszy raport roczny według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości i Sprawozdawczości Finansowej (MSSF), uczestniczyły spółki giełdowe, które sporządzają skonsolidowane sprawozdania finansowe zgodnie z MSSF. Skonsolidowany raport roczny Grupy BRE Banku za 2009 rok zdobył pierwsze miejsce w kategorii „banki i instytucje finansowe”, zdobywając 82,84 punkty na 100 możliwych.

To wyróżnienie potwierdza, że nasz raport od lat jest wzorem wysokiej jakości informacji przekazywanych rynkowi – powiedział Zdzisław Wojtera, Dyrektor BRE Banku ds. Finansów i Controllingu, który odebrał nagrodę w imieniu banku.

BRE Bank wygrywał w klasyfikacji instytucji finansowych w 3 z 5 dotychczasowych edycji konkursu (2006 i 2007). W konkursie za 2008 rok BRE zdobył II miejsce. Ponadto, skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy BRE Banku za 2005 rok otrzymało specjalne wyróżnienie za najlepsze zastosowanie MSSF.

Konkurs „The Best Annual Report” ma na celu stworzenie uznawanych przez rynek standardów sporządzania raportów rocznych zgodnych z MSSF, zgodnie z zaleceniami i dobrymi praktykami w tym zakresie. Tym samym promuje raporty roczne o największej wartości użytkowej dla odbiorców, czyli dla akcjonariuszy i inwestorów.

Eksperci kapituły konkursu oceniają: sprawozdanie z działalności (30 punktów), zastosowanie MSSF/MSR (40 punktów) oraz wartość użytkową raportów rocznych (30 punktów). W tej ostatniej kategorii oceniana jest także prezentacja raportu na stronie internetowej spółki.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.