Fotografia alternatywną formą inwestycji?
Copy

Kopiuj tekst

Fotografia alternatywną formą inwestycji?

Wartość prac polskich fotografów ma dziś wyjątkowe możliwości wzrostu – przekonują eksperci. Jak z nich skorzystać? Niebawem dowiedzą się o tym Klienci BRE Banku. BRE jako pierwsza instytucja komercyjna w Polsce rozpoczyna kompleksowy program, który zapozna przyszłych kolekcjonerów z rynkiem fotografii i jego potencjałem inwestycyjnym.

Istotny wzrost cen fotografii na światowym rynku sztuki oraz zbliżone tendencje na rynku polskim sprawiają, że fotografia zaczyna być doceniana i postrzegana jako atrakcyjna inwestycja. Ceny zdjęć np. w USA, Niemczech czy Wielkiej Brytanii osiągają w tym roku rekordowo wysokie poziomy.

To ciekawy rynek i dlatego chcemy pomóc naszym Klientom go zrozumieć, zarówno w wymiarze estetycznym, jak i inwestycyjnym
– tłumaczy Małgorzata Anczewska, Dyrektor Departamentu Bankowości Prywatnej BRE Banku i prezes BRE Wealth Management.

Zdaniem ekspertów, w Polsce, gdzie rynek sztuki, a zwłaszcza fotografii nie jest jeszcze tak rozwinięty, ciągle możliwe jest pozyskiwanie fotografii w niskich, w stosunku do ich faktycznej rynkowej wartości, cenach.

Ta sytuacja może wkrótce ulec zmianie
– przekonuje Marika Kuźmicz, historyk sztuki, ekspert rynku fotografii.
W tym roku najsłynniejsze na świecie, międzynarodowe targi fotografii Paris Foto, które odbywają się w listopadzie w Paryżu, prezentować i promować będą fotografię z Europy Środkowej i Wschodniej, w szczególności z Polski. Może się więc okazać, że to rok przełomowy dla polskich artystów – dodaje.

Właśnie ten moment mogą z naszą pomocą wykorzystać Klienci BRE Private Banking i Wealth Management. Wiemy, że takie innowacyjne, niestandardowe podejście do inwestowania jest przez klientów szczególnie doceniane– podkreśla Małgorzata Anczewska.

BRE Bank zaplanował dla swoich Klientów cykl prelekcji, spotkań i wykładów, mających na celu przybliżenie idei kolekcjonowania fotografii, ułatwienie poruszania się na rynku sztuki oraz analizę tendencji rynkowych. Program zainauguruje już 28 października Kolekcjonerska Aukcja Fotografii, która odbędzie się w centrali BRE Banku. Licytację poprowadzi Marek Grzybowski, który licytuje m.in. od lat na aukcjach koni w Janowie Podlaskim.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.