Parkiet w portfelu
Copy

Kopiuj tekst

Parkiet w portfelu

Ruszyła prywatyzacja GPW. Do 27 października br. wszyscy zainteresowani akcjami spółki mogą zainwestować na giełdzie i stać się właścicielem kawałka warszawskiego parkietu.  

Trwają zapisy na akcje kolejnej, dużej spółki Skarbu Państwa. To już trzecia wielka prywatyzacja w tym roku. Dotychczas spektakularne debiuty cieszyły się dużym zainteresowaniem inwestorów.
 
Tylko w MultiBanku złożono 15 tys. zapisów na akcje Tauron Polska Energia S.A oraz PZU S.A.
- Nasi klienci,  biorąc udział w tegorocznych prywatyzacjach, zainwestowali w ten sposób
ponad 133 mln PLN. – mówi Daniel Wrzesiński, menadżer Centrum Oszczędzania MultiBanku - Przewidujemy, że dobra passa utrzyma się, a zapisy na akcje Giełdy Papierów Wartościowych przyciągną po raz kolejny aktywnych inwestorów jak i wielu nowych graczy - dodaje Wrzesiński.

Zlecenia na akcje GPW przyjmowane są do 27 października br., do godziny 23.59, za pośrednictwem internetowego serwisu transakcyjnego oraz multilinii. Aby złożyć zapis klient powinien posiadać aktywną Usługę Maklerską. W celu jej uruchomienia należy zgłosić się do Centrum Usług Finansowych MultiBanku i podpisać stosowną umowę. Pełne uruchomienie rachunku trwa 2 dni robocze. Dlatego klienci zainteresowani zakupem akcji GPW, za pośrednictwem rachunku maklerskiego MultiBanku, powinni najpóźniej do 25 października br. dopełnić odpowiednich formalności.

Informacje dodatkowe
Usługa Maklerska

Najważniejsze cechy Usługi Maklerskiej to:
- pełna integracja rachunku maklerskiego z MultiKontem
- bieżąca kontrola i zarządzanie aktywami on-line
- pełna elastyczność w inwestowaniu środków na giełdzie
- bezpłatne prowadzenie rachunku maklerskiego
- rynkowe prowizje maklerskie
Uruchomienie Usługi Maklerskiej - 0 zł
Prowadzenie Usługi Maklerskiej - 0 zł    

Harmonogram oferty
18 - 27 października 2010 do godz. 23:59 – przyjmowanie zapisów w Transzy Inwestorów Indywidualnych. Każdy chętny może złożyć tylko jeden zapis na  minimum 10, a maksimum 100 akcji, po 43 PLN za sztukę.  

29 października 2010 – opublikowanie ceny sprzedaży, ostatecznej liczby akcji sprzedawanych oferowanych w ramach oferty oraz liczby akcji sprzedawanych oferowanych poszczególnym kategoriom inwestorów.

9 listopada 2010 – planowany termin pierwszego dnia notowania akcji na GPW
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.