Więcej prywatności w MultiBanku
Copy

Kopiuj tekst

Więcej prywatności w MultiBanku

MultiBank, dedykowany klientom zamożnym, poszerza ofertę inwestycyjną o kolejny produkt wywodzący się z segmentu private banking. Do 28 października jego klienci mogą wziąć udział w subskrypcji Allianz Platinum FIZ - funduszu zarezerwowanego do tej pory wyłącznie dla grona najbogatszych Polaków. 

- Klienci Aquarius, czyli osoby zamożne, korzystające z usług MultiBanku, są zainteresowane zaawansowanymi ofertami inwestycyjnymi. Dlatego systematycznie pracujemy nad selekcją i udostępnianiem w MultiBanku najlepszych propozycji znanych z bankowości prywatnej. – mówi Hubert Pałgan, dyrektor departamentu sprzedaży MultiBanku. – Tylko w tym roku, przy współpracy z BRE Property Partner, zaoferowaliśmy klientom affluent możliwość lokowania aktywów w prestiżowe nieruchomości na wynajem. Poszerzyliśmy też instrumenty inwestycyjne o propozycje

AgioFunds TFI i Quercus TFI. Wprowadzenie Allianz Platinum FIZ to kolejna atrakcyjna oferta i sygnał podkreślający pozycjonowanie MultiBanku jako instytucji dedykowanej klientom zamożnym. – dodaje Pałgan.

Allianz Platinum FIZ to propozycja dla klientów poszukujących atrakcyjnych inwestycji, o średnim horyzoncie czasowym. Minimalna kwota wejścia do funduszu to blisko 230 tys. PLN, a oczekiwana roczna stopa zwrotu wynosi 20 proc. Dotychczas produkt ten dostępny był niemal wyłącznie dla klientów domów maklerskich i private banking. Od dziś również klienci detaliczni MultiBanku mogą wziąć udział w subskrypcji. Zapisy na certyfikaty Allianz Platinum przyjmowane są w Centrach Usług Finansowych MultiBanku do 28 października br.
 
W ramach platformy inwestycyjnej MultiBanku, klienci mogą zainwestować już w 260 funduszy inwestycyjnych, zarządzanych przez 17 TFI. W tym dwa z nich, AgioFunds TFI i Quercus TFI,  skierowane są przede wszystkim do klientów zamożnych. Platforma zintegrowana jest z rachunkami ROR banku, co umożliwia sprawne składanie zleceń.

Informacje dodatkowe:
MultiBank w liczbach

MultiBank obecnie obsługuje blisko 600 tys. klientów indywidualnych, w tym 115 tys. klientów affluent z miesięcznymi dochodami netto powyżej 5 tys. PLN lub aktywami powyżej 100 tys. PLN. Bank obsługuje również 95 tys. mikrofirm.

Allianz Platinium FIZ
to fundusz Absolutnej Stopy Zwrotu, którego celem jest wypracowywanie zysków niezależnie od koniunktury panującej w poszczególnych klasach aktywów. Stosuje on strategię aktywnej alokacji środków. Konstrukcja funduszu pozwala na inwestowanie w szerokie spektrum lokat i szybkie zmiany pozycji, dając jednocześnie możliwości zarabiania na spadkach. W 2009 roku jego stopa zwrotu wyniosła  27,07 proc., a od początku 2010 roku – 20,33 proc (wartość netto, po potrąceniu opłaty za zarządzanie, dane na dzień 30.09.2010).

Przedmiotem lokat funduszu są:
• akcje notowane na rynkach: polskim i zagranicznych,
• waluty,
• instrumenty finansowe bazujące na towarach i surowcach,
• papiery dłużne,
• instrumenty pochodne.

Fundusz nie inwestuje w projekty typu private equity i nieruchomości – 100% środków będzie lokowane w płynne aktywa.

Parametry funduszu Allianz Platinum FIZ:
Częstotliwość wyceny: kwartalna
Wykup certyfikatów: co 6 miesięcy
Minimalna inwestycja: równowartość 7 certyfikatów
Cena emisyjna Certyfikatu Inwestycyjnego serii C wynosi 32 400,00 PLN
Opłata za wydanie certyfikatu: 4%
Opłata za wykup certyfikatu: 0% po upływie 4 lat od przydziału, 2% przed upływem okresu 4 lat od przydziału
Opłata za zarządzanie: opłata stała: 1,8% p.a.; opłata zmienna (premia za sukces): 25% od nadwyżki, ponad 10% rocznej stopy zwrotu

Dodatkowe wpłaty: w terminach subskrypcji organizowanych  przez TFI Allianz Polska S.A. i ogłaszanych na stronie internetowej  www.allianz.pl/tfi.

Fundusze zamknięte (FIZ)
mają znaczną swobodę w inwestowaniu, a co za tym idzie stwarzają szanse większych zysków niż fundusze otwarte. Mogą lokować swoje środki nie tylko w akcje i obligacje, ale też w waluty czy instrumenty pochodne. Podlegają także znacznie bardziej liberalnym ograniczeniom inwestycji, np. mogą lokować w akcje jednej spółki nawet do 20 proc. aktywów, co pozwala  na duże zyski (jeśli kurs wybranych papierów znacznie wzrośnie). Dla porównania dla FIO limit koncentracji wynosi 5 proc. Ponadto w trakcie inwestycji dochody funduszu zwolnione są z podatku. A klient jest obciążany podatkiem od zysków kapitałowych dopiero przy wyjściu z inwestycji.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.