Fundusz z udziałem światowego giganta
Copy

Kopiuj tekst

Fundusz z udziałem światowego giganta

Klienci MultiBanku mogą już za pośrednictwem funduszu Skarbiec Alternatywny SFIO inwestować w AHL Trend, flagowy produkt grupy Man, największego na świecie dystrybutora funduszy hedgingowych. 

Oferta produktowa Centrum Oszczędzania poszerzona została o kolejny fundusz – Skarbiec Alternatywny SFIO. Strategia inwestycyjna funduszu zakłada lokowanie do 100% aktywów w subfundusz Man AHL Trend typu hedge oraz nie więcej niż 30 proc. środków w inne instrumenty finansowe, tj. bezpieczne  papiery dłużne oferowane przez Skarb Państwa.

Fundusz Inwestycyjny AHL Trend wchodzi w skład grupy Man, światowego giganta w inwestycjach alternatywnych. Zarządzany jest według strategii podążania za trendem. Co pozwala zarabiać klientom zarówno podczas hossy, jak i bessy. Gdy trend na danym rynku zmienia się, fundusz natychmiast przechodzi na drugą stronę, z pozycji długich na krótkie i odwrotnie. Dzięki czemu w ujęciu historycznym jego wyniki wykazują niską korelację z tradycyjnymi inwestycjami.

-
Za pośrednictwem FI Skarbiec Alternatywny klienci MultiBanku mogą po raz pierwszy zainwestować w jednostki renomowanego funduszu AHL Trend, który na świecie cieszy się dużym zainteresowaniem oraz odznacza się dobrymi wynikami. Dlatego sądzimy, że będzie to ciekawa propozycja, pozwalająca na dywersyfikację portfela inwestycyjnego naszych klientów.

mówi Daniel Wrzesiński, menadżer Centrum Oszczędzania MultiBanku.


Minimalna kwota inwestycji w jednostki funduszu to 1 tys. PLN. Produkt dostępny jest w placówkach banku oraz na bezpłatnej platformie internetowej MultiBanku. Obecnie za jej pośrednictwem klienci mogą sprawnie zainwestować w ponad 240 FI, zarządzanych przez 17 TFI.

Informacje dodatkowe:

AHL Trend jest jednym z najstarszych i największych funduszy hedgingowych na świecie. Istnieje od 1997 roku i w tym czasie średnio dał zarobić 14,7 proc. w skali roku. Fundusz inwestuje przez 24 godziny na dobę, w różnych strefach czasowych na 36 giełdach wykorzystując ponad 150 instrumentów finansowych.

Skarbiec Alternatywny SFIO:

Minimalna kwota pierwszej inwestycji: 1 tys. PLN

Minimalna kwota kolejnej inwestycji: 100 PLN

Opłata za zarządzanie:  3 proc. w skali roku

Więcej informacji o Skarbiec Alternatywny SFIO
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.