Zakupy na kredyt za pośrednictwem mTRANSFERu
Copy

Kopiuj tekst

Zakupy na kredyt za pośrednictwem mTRANSFERu

Klienci mBanku, którzy robią zakupy w sieci, mogą skorzystać z unikalnego rozwiązania na polskim rynku płatności internetowych - kredytu gotówkowego w ramach mTRANSFERu, przyznawanego nawet w 15 minut. Dodatkowo, mBank wprowadza możliwość  przelewu z karty kredytowej.   


mTRANSFER to narzędzie płatnicze mBanku, dostępne w blisko połowie polskich sklepów internetowych. Pozwala on na bezpieczne i szybkie dokonywanie e-przelewów wprost z rachunku bankowego na konto wirtualnego sklepu.

Do tej pory Klienci wybierający tę formę płatności mogli skorzystać jedynie z środków zgromadzonych na eKONCIE. Od dziś mogą także sfinansować swój zakup kredytem gotówkowym w mBanku, przyznanym w ramach „Oferty dla Ciebie"". Jest to znaczne usprawnienie zakupów on-line, ponieważ środki mogą być wypłacone nawet w 15 minut.

Poza możliwością skorzystania z kredytu gotówkowego, mBank zaoferował Klientom korzystającym z mTRANSFERu możliwość dokonania przelewu z karty kredytowej. Jest to pierwsze na polskim rynku rozwiązanie, eliminujące konieczność podawania danych karty tj. jej numer, data ważności czy kod CVV. Zostają one w banku, a system uzupełnia informacje automatycznie, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo i szybkość dokonywania transakcji.

Takie pionierskie podejście do sprzedaży produktów kredytowych własnym Klientom może spowodować wzrost popularności metod płatności takich jak mTRANSFER. Oznacza to również zwiększenie funkcjonalności takich narzędzi - tłumaczy Tomasz Lipiński, kierujący Wydziałem Marketingu Internetowego i e-commerce w mBanku.
Przełoży się to także na większe obroty sklepów korzystających z mTRANSFERu
- dodaje Lipiński.

Jak to działa?

Klient mBanku robi zakupy w sklepie internetowym, następnie przechodzi do „kasy"" i wybiera metodę płatności - w tym przypadku mTRANSFER. Następnie zostaje przekierowany na stronę banku. Jeśli chce dokonać przelewu z karty kredytowej, z rozwijanej listy wybiera odpowiednią kartę. Wszystkie dane do przelewu wypełniane są automatycznie, a Klient musi jedynie potwierdzić operację hasłem jednorazowym bądź SMS-owym.

Możliwość zapłaty środkami z kredytu gotówkowego pojawia się dla osób posiadających wcześniej wyliczoną zdolność kredytową (w ramach „Oferty dla Ciebie""). Jeżeli Klient posiada podpisaną Otwartą Umowę Produktową, może otrzymać kredyt nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu czy konieczności podpisywania jakichkolwiek dokumentów. Wystarczy, że potwierdzi dyspozycję hasłem SMS w systemie transakcyjnym, a kredyt zostaje uruchomiony zaś środki przelane na rachunek sklepu Wysokość kredytu jest równowartością ceny nabywanego produktu.

Dla kogo?

Przelew z karty kredytowej w ramach mTRANSFERu dostępny jest dla wszystkich Klientów posiadających kartę w mBanku.

Kredyt gotówkowy w ramach mTRANSFERu przeznaczony jest dla aktywnych Klientów mBanku, którym wyliczono zdolność kredytową na podstawie dotychczasowej relacji z bankiem. Oszacowane limity dotyczą trzech produktów: karty kredytowej, kredytu gotówkowego i odnawialnego. Propozycje widoczne są w systemie transakcyjnym w zakładce „Oferta dla Ciebie"".

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. Proponuje także usługi telekomunikacyjne wirtualnego operatora komórkowego -
mBank mobile
. W grudniu 2009 r. mBank w rankingu „Bank Najbliższy Klientowi"" „Dziennika Gazety Prawnej"", Expandera i CBM Indicator, został ogłoszony najchętniej polecanym przez Klientów bankiem w Polsce. Tytuł „Złotego Banku 2009 r."", przyznawany przez internautów w plebiscycie Bankier.pl i PayU SA „Złoty Bankier"", to kolejne istotne wyróżnienie w historii Banku.

mBank - od 10. lat na polskiej scenie bankowej.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.