Szansa na zysk i netbook w prezencie
Copy

Kopiuj tekst

Szansa na zysk i netbook w prezencie

Oferta inwestycyjna dla zamożnych klientów MultiBanku poszerzona została o kolejne TFI – AgioFunds TFI S.A. oraz Quercus TFI S.A. Osoby, które zainwestują w nowe fundusze mogą dodatkowo skorzystać z lokaty 3 miesięcznej z 8 proc. zyskiem oraz otrzymać netbooka w prezencie.

Oferta produktów inwestycyjnych MultiBanku została powiększona o kolejne dwa TFI – AgioFunds TFI oraz Quercus TFI. Łącznie zarządzają one 9 subfunduszami różniącymi się przede wszystkim stopniem ryzyka oraz strategią inwestycyjną. Oba ze względu na ciekawą konstrukcję oraz próg wejścia uznawane są za prestiżowe. Od wczoraj klienci, którzy do końca roku zainwestują min. 200 tys. PLN w jeden z nowych subfunduszy mogą dodatkowo skorzystać z promocyjnej lokaty 3 miesięcznej z 8 proc. zyskiem w skali roku. Ponadto pierwszych 20 osób, które ulokują pieniądze w fundusz Agio MultiStrategia otrzyma netbooki w prezencie.  

Quercus TFI to pierwsze w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych adresujące ofertę do klientów affluent, minimalna kwota inwestycji w poszczególne fundusze to 20 lub 200 tys. PLN. Podobną sumę powinni mieć w swoim portfelu klienci zainteresowani inwestycją w fundusze AgioFunds TFI. W tym przypadku minimalna wpłata wynosi 170 tys. PLN. Fundusze te zaliczane są do tzw. funduszy specjalistycznych. Ich strategia inwestycyjna zakłada takie lokowanie środków, aby stworzony portfel inwestycyjny osiągał zysk bez względu na bieżącą koniunkturę rynkową (fundusze absolutnej stopy zwrotu).

- Fundusze skierowane są przede wszystkim do klientów zamożnych, czyli grupy docelowej banku. Wierzymy, że będą one atrakcyjnym uzupełnieniem naszej oferty inwestycyjnej oraz staną się ciekawą alternatywą lokowania aktywów dla klientów affluent. – mówi Daniel Wrzesiński, menedżer Centrum Oszczędzania MultiBanku.

Obecnie w ramach platformy MultiBanku, klienci mogą zainwestować w ponad 240 FI, zarządzanych przez 17 TFI. Platforma zintegrowana jest z rachunkami ROR banku, dzięki czemu składanie zleceń odbywa się szybko i sprawnie.

Informacje dodatkowe:
Szczegółowe informacje na temat promocji

AgioFunds TFIw zarządzaniu stawia na strategię zysku absolutnego i dywersyfikację inwestycji na różnych rynkach, m.in.: surowcowym, nieruchomości i walutowym. Jego oferta to dwa subfundusze aktywnej alokacji: Agio Multistrategia i Agio Kapitał, różniące się głównie poziomem ryzyka inwestycyjnego. W przypadku Agio Multistrategia zarządzający mogą lokować środki również w instrumenty pochodne, stosując dźwignie finansową maksymalnie do 200 proc. portfela. Agio Kapitał stawia na bardziej konserwatywną strategię inwestycyjną, której celem jest ochrona kapitału. Fundusz skupia się głównie na lokowaniu aktywów w instrumentach o charakterze dłużnym i depozytowym.    

Quercus TFI zarządza 7 subfunduszami, różniącymi się stopniem ryzyka, polityką inwestycyjną oraz rynkiem, na którym lokowane są aktywa (m.in. Polska, Rosja, kraje UE i Półwyspu Bałkańskiego). Na szczególną uwagę zasługują dwa z nich, zakładające zysk przy wzroście lub spadku WIG20 – „wzrostowy” Quercus lev oraz „spadkowy” Quercus short. Pierwszy skonstruowany jest tak by w dobrych dla akcji czasach rósł nawet dwa razy szybciej niż indeks giełdowy. Drugi wprost przeciwnie, zarabia na spadkach giełdowych. Quercus short może być też wykorzystywany jako zabezpieczenie portfela inwestycyjnego. Oba fundusze wykorzystują tzw. lewar, czyli kupują akcje nie tylko za zgromadzone aktywa klientów, ale i za pożyczone.

Zakup produktów Agio TFI oraz Quercus TFI odbywa się w placówce MultiBanku. On-line można natomiast dokonać odkupienia aktywów oraz śledzić aktualne wyniki FI.

AgioFunds TFI

Fundusze w ofercie AGIO SFIO, w tym:
- AGIO MultiStrategia
- AGIO Kapitał
Minimalna kwota inwestycji: 170 tys. PLN.
Opłata za zarządzanie: Agio MultiStrategia 4 proc., Agio Kapitał 1,5 proc.  

Quercus

Fundusze w ofercie QUERCUS Parasolowy SFIO, w tym:
- QUERCUS Ochrona Kapitału
- QUERCUS Selektywny
- QUERCUS Agresywny
- QUERCUS Bałkany i Turcja
- QUERCUS Rosja
- QUERCUS lev
- QUERCUS short  
Minimalna kwota inwestycji: 20 lub 200 tys. PLN - w przypadku Quercus short i lev.
Opłaty za zarządzanie: od 0,5 proc do 3,8 proc. (opłata uzależniona jest od rodzaju strategii, wielkości powierzonych środków oraz  osiąganych wyników inwestycyjnych).

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Fundusze nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Należy liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części wpłaconych środków. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w prospekcie informacyjnym funduszu, dostępnym na stronie internetowej. Przeczytaj prospekt informacyjny: Agio oraz Quercus.

Spis Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych oraz zarządzanych przez nie funduszy
znajdziesz tutaj.

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi dyrektywy MiFID.
   
Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma on charakter wyłącznie informacyjny.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.