Wyniki Grupy BRE Banku w II kwartale 2010 r.
Copy

Kopiuj tekst

Wyniki Grupy BRE Banku w II kwartale 2010 r.

Bardzo dobry kwartał – 171 mln zł zysku brutto, przychody wyższe o 11,2 proc. QoQ. 103,5 tysiąca nowych klientów detalicznych oraz prawie 250 korporacyjnych zaufało BRE Bankowi. Wzrost portfela kredytowego.

BRE Bank w II kwartale 2010 r. wypracował 171 mln zł zysku brutto.
To był bardzo dobry kwartał zarówno pod względem osiągniętych wyników finansowych, jak i rozwoju biznesu. W ciągu ostatnich trzech miesięcy grono naszych klientów powiększyło się o ponad 100 tys. klientów detalicznych i prawie 250 korporacyjnych – mówi Wiesław Thor, wiceprezes BRE Banku.

 W drugim kwartale bank przeprowadził również emisję akcji z prawem poboru, dzięki której zgonie z planem pozyskał 2 mld zł. Dzięki temu BRE umocnił swoją pozycję trzeciego największego banku w Polsce. Współczynnik wypłacalności w połowie 2010 r. wynosił 15,45 proc. (uwzględniając wpływy z emisji)

Lider efektywności
BRE Bank kolejny kwartał z rzędu udowodnił, że jest bardzo efektywną instytucją.
Wskaźnik kosztów do dochodów wyniósł 51,2 proc. co sytuuje nas wśród liderów na rynku
– tłumaczy Wiesław Thor. To przede wszystkim zasługa dochodów, które w II kwartale wzrosły o 11,2 proc. w porównaniu do I kwartału 2010. Wynik odsetkowy poprawił się o 11,7 proc. i wyniósł 436,3 mln zł z kolei wynik z opłat i prowizji utrzymał się na niemal niezmienionym poziomie i wyniósł 172,4 mln zł. Wzrost kosztów o 10,6 proc. QoQ spowodowany był rozwojem biznesu.

Wartość portfela kredytowego brutto zwiększyła się w II kwartale o 9,2 proc.
W bankowości detalicznej sprzedaż kredytów hipotecznych zwiększyła się o 84 proc. a pozostałych pożyczek o 46 proc. – zaznacza Wiesław Thor. Z kolei baza depozytowa w całym BRE zmniejszyła się nieznacznie o 1 proc.

W drugim kwartale realizowano założenia strategii, którą przedstawiliśmy inwestorom 1 marca 2010 r. Zapowiadaliśmy wówczas m. in. skupienie naszej uwagi na finansowaniu samorządów i w ciągu ostatnich miesięcy nasz udział w tym rynku wzrósł do 1,2 proc. w przypadku kredytów i 2,1 depozytów – mówi Wiesław Thor.

Najlepsza bankowość korporacyjna

Oferta banku jest również doceniana przez ekspertów - BRE zwyciężył w konkursie „World Best Internet Banks 2010” magazynu Global Finance w aż czterech kategoriach konkursowych, w tym w najważniejszej dla bankowości korporacyjnej: Best Corporate/Institutional Internet Bank (Najlepszy Korporacyjny Bank Internetowy w Polsce).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.