Dwudziestu Wspaniałych zdobywa zysk- nowa struktura w mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Dwudziestu Wspaniałych zdobywa zysk- nowa struktura w mBanku

W mBanku rozpoczęła się właśnie subskrypcja na dziewięciomiesięczną lokatę strukturyzowaną Dwudziestu Wspaniałych. Produkt umożliwia osiągnięcie zysku dzięki umiarkowanemu wzrostowi cen kontraktu terminowego na indeks WIG 20.  

Aktywem bazowym lokaty Dwudziestu Wspaniałych jest kontrakt terminowy na indeks WIG 20. Strategia inwestycyjna lokaty zakłada umiarkowany wzrost cen kontraktu terminowego na indeks WIG20 w perspektywie najbliższych 9 miesięcy. Osiągnięcie zysku z lokaty uzależnione jest od wartości aktywa bazowego w okresie inwestycji.

Obserwacja aktywa bazowego zostanie przeprowadzona na dwa dni przed zakończeniem inwestycji. W zależności od jego wartości, Klienci mogą uzyskać:
oprocentowanie w wysokości 11,50 proc. w skali roku przy założeniu , iż wartość aktywa bazowego znajdzie się w przedziale 2300 - 2600 punktów (ostateczna wartość oprocentowania będzie znana w dniu 06.07.2010 i będzie nie niższa niż 10,40 proc. w skali roku)
oprocentowanie w wysokości 4 proc. w skali roku (p.a.), przy założeniu iż wartość aktywa bazowego znajdzie się w przedziale 2600 - 2700 punktów procentowych.

Rekordowo niskie poziomy, na jakich znajdują się stopy procentowe zachęcają inwestorów do kontynuowania strategii carry - trade, a więc większego ryzyka inwestycyjnego. To w znacznym stopniu wspiera wzrost wartości indeksów. - mówi Monika Chwiedziewicz, Naczelnik Wydziału Produktów Inwestycyjnych i Oszczędnościowych mBanku. - Biorąc pod uwagę szacunki Ministerstwa Finansów dotyczące tempa rozwoju polskiej gospodarki (3,5 proc.), powinniśmy także liczyć na kontynuację wzrostów na rodzimej giełdzie. Zaproponowaliśmy Klientom strategię umiarkowanego wzrostu cen kontraktu terminowego na indeks WIG 20, ponieważ kłopoty fiskalne w państwach strefy euro mogą jednak ograniczyć wzrosty na polskiej giełdzie  -
dodaje Chwiedziewicz.

Subskrypcja na lokatę potrwa do 5 lipca br., minimalna kwota inwestycji wynosi 1000 zł. Lokata strukturyzowana gwarantuje stuprocentową ochronę kapitału.

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. Proponuje także usługi telekomunikacyjne wirtualnego operatora komórkowego - mBank mobile. W grudniu 2009 r. mBank w rankingu „Bank Najbliższy Klientowi"" „Dziennika Gazety Prawnej"", Expandera i CBM Indicator, został ogłoszony najchętniej polecanym przez Klientów bankiem w Polsce. Tytuł „Złotego Banku 2009 r."", przyznawany przez internautów w plebiscycie Bankier.pl i PayU SA ""Złoty Bankier"", to kolejne istotne wyróżnienie w historii Banku.

mBank - od 10 lat na polskiej scenie bankowej.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.