BRE Bank finansuje wrocławski stadion
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank finansuje wrocławski stadion

BRE Bank jest głównym kredytodawcą w konsorcjum finansującym stadion we Wrocławiu, na którym odbędą się mecze podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r.

Dziś nastąpi uroczyste podpisanie umowy dotyczącej udzielenia kredytu w kwocie niemal 500 mln zł na okres ponad 14 lat. Kredyt składa się z dwóch części: inwestycyjnej oraz przeznaczonej na sfinansowanie podatku VAT. Udział BRE Banku w finansowaniu to niemal 300 mln zł.

Oferta na udzieleniu kredytu została wybrana w trybie przetargu ograniczonego. W przetargu wystartowały dwa konsorcja. W skład pierwszego – zwycięskiego - poza BRE Bankiem, weszły Nordea Bank Polska oraz ING Bank Śląski. Konkurencję reprezentowały Bank Pekao i PKO Bank Polski.

BRE Bank w swojej nowej strategii założył ekspansję na rynku finansowania samorządów. Kolejne wygrywane przez nas przetargi dowodzą, że nie były to puste słowa – mówi Dariusz Kacprzyk, dyrektor Departamentu Współpracy z Korporacjami.
Coraz większe zainteresowanie banków samorządami wynika m. in. ze spadku popytu firm na kredyty inwestycyjne. Biorąc choćby pod uwagę ogromne zapotrzebowanie na finansowanie związane z wykorzystaniem środków unijnych, można się spodziewać kilkukrotnego wzrostu tego rynku – dodaje Dariusz Kacprzyk.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.