Elektryzujący debiut giełdowy z mBankiem
Copy

Kopiuj tekst

Elektryzujący debiut giełdowy z mBankiem

Klienci mBanku mogą wziąć udział w kolejnej wielkiej prywatyzacji. Zapisów na akcje w ofercie publicznej spółki Tauron Polska Energia SA można dokonywać od dzisiaj za pośrednictwem usługi eMakler. 

Klienci mBanku korzystający z rachunku maklerskiego, dostępnego w ramach usługi eMAKLER, mogą szybko i bez kolejek zapisać się na akcje energetycznego giganta. Zapisy w ramach oferty publicznej dla inwestorów indywidualnych przyjmowane będą od 9 do 18 czerwca br. Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych planowany jest ok. 30 czerwca 2010 r.

Zgodnie z prospektem emisyjnym spółki, każdy inwestor może złożyć jeden zapis na akcje, pamiętając o tym, że liczba akcji nie może być mniejsza niż 1350 ani większa niż 13 500 (przy ustalonej minimalnej cenie emisyjnej Klient indywidualny może więc zainwestować od ok. 1000 zł do ok. 10 000 zł). Co ważne, liczba akcji w zapisie musi stanowić wielokrotność liczby 9. Podobnie jak w przypadku oferty PZU, każdy inwestor może złożyć tylko jeden zapis. W razie złożenia dwóch lub więcej, prospekt emisyjny zastrzega możliwość unieważnienia wszystkich zapisów jednego inwestora.

Prowizja maklerska dla dyspozycji zleceń zakupu akcji spółki Turon, składanych za pośrednictwem usługi eMakler w mBanku, wynosi 0,2 proc.

Spółka Tauron istnieje od 2006 r. i dziś jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem w wysokości ok. 14 mld zł.

Jak zapisać się na akcje Tauron Polska Energia SA w mBanku?
Rachunek maklerski w ramach usługi eMAKLER w mBanku otwierany i prowadzony jest bezpłatnie.

Klienci posiadający aktywną usługę maklerską eMAKLER dyspozycję zapisu na akcje Tauron SA mogą złożyć w serwisie transakcyjnym on-line. Wystarczy podać wnioskowaną liczbę akcji i potwierdzić znajomość Prospektu emisyjnego. Dyspozycje przyjmowane są także za pośrednictwem mLinii pod numerami telefonu 0 801 300 800 lub 42 6 300 800.

Klienci, którzy nie mają aktywnej usługi maklerskiej, mogą wypełnić prosty wniosek internetowy, dostępny w serwisie transakcyjnym, lub skorzystać z pomocy Operatora mLinii. Aby zdążyć przed końcem zapisów na akcje spółki Turon SA, czyli do 18 czerwca br., należy wybrać opcję otrzymania dokumentów w formie elektronicznej, na adres e-mail. Następnie wydrukowane i podpisane dokumenty należy dostarczyć do 14 czerwca br. do najbliższego mKiosku.

Dlaczego „dziewiątka""?

Zbigniew Trzeciak, makler giełdowy z zespołu mBanku, odpowiedzialny za usługę eMAKLER:

Oferta publiczna Taurona jest specyficzna z uwagi na niską cenę emisyjną, a także obowiązek składania zapisów na liczbę akcji będącą wielokrotnością liczby 9. Po zamknięciu zapisów nastąpi proces scalania akcji w stosunku 9:1. Oznacza to, że dziewięciokrotnie zmniejszy się liczba akcji spółki. Wszyscy akcjonariusze będą mieli też dziewięć razy mniej akcji niż im przydzielono. Wraz ze zmniejszeniem liczby akcji, zwiększona zostanie wartość nominalna akcji, również 9-krotnie

Dzięki temu wartość zakupionych akcji pozostanie niezmienna.

eMAKLER to usługa mBanku, dzięki której w wygodny sposób można kupować i sprzedawać akcje, obligacje i inne papiery wartościowe notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank zapewnia bezpośrednie połączenie w czasie rzeczywistym rachunku bieżącego eKONTO z rachunkiem inwestycyjnym prowadzonym w Domu Inwestycyjnym BRE Banku SA, dzięki czemu można inwestować na giełdzie bezpośrednio z rachunku.

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. Proponuje także usługi telekomunikacyjne wirtualnego operatora komórkowego - mBank mobile. W grudniu 2009 r. mBank w rankingu „Bank Najbliższy Klientowi"" „Dziennika Gazety Prawnej"", Expandera i CBM Indicator, został ogłoszony najchętniej polecanym przez Klientów bankiem w Polsce. Tytuł „Złotego Banku 2009 r."", przyznawany przez internautów w plebiscycie Bankier.pl i PayU SA ""Złoty Bankier"", to kolejne istotne wyróżnienie w historii Banku.

mBank - od 10 lat na polskiej scenie bankowej.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.