Rachunki łatwiej płacić z domu
Copy

Kopiuj tekst

Rachunki łatwiej płacić z domu

MultiBank udostępnił Klientom usługę BILIX - nową funkcjonalność umożliwiającą sprawne regulowanie faktur i rachunków on-line, bez wychodzenia z domu.

Operatorem usługi BILIX jest Krajowa Izba Rozliczeniowa, która pośredniczy w przekazywaniu elektronicznych faktur i rachunków pomiędzy usługodawcą a Klientem, przesyłając je bezpośrednio do bankowego serwisu transakcyjnego. Klienci MultiBanku mogą akceptować otrzymane faktury i realizować płatności jednym kliknięciem, bez potrzeby wypełniania danych odbiorcy.

Jak działa BILIX?

- po aktywacji usługi BILIX w serwisie transakcyjnym MultiBanku wybrany przez Klienta usługodawca zaczyna dostarczać faktury i rachunki w formie elektronicznej, wysyłając je do KIR razem z ewentualnymi załącznikami (np. bilingi, informacje o promocjach itp.),

- KIR przekazuje otrzymane dokumenty do MultiBanku, który prezentuje je Klientowi w serwisie transakcyjnym,

- po zapoznaniu się ze szczegółami, Klient może zaakceptować lub odrzucić płatność,

- informacje o decyzji Klienta są przekazywane poprzez  KIR do usługodawcy, który wystawił fakturę,\

- w przypadku akceptacji płatności, zostanie ona zrealizowana z MultiKonta jak normalny przelew internetowy

 - Ze względu na poziom zabezpieczeń i swoją funkcjonalność internetowe rachunki bankowe zaczynają w sposób naturalny pełnić rolę platformy integrującej wszystkie operacje finansowe Klienta. – mówi Konrad Kinderman Naczelnik Wydziału Rozwoju Systemów Informatycznych MultiBanku

- Już dziś, oprócz ułatwień w zarządzaniu produktami kredytowymi, depozytowymi, ubezpieczeniowymi czy inwestycyjnymi, dzięki rozwiązaniom takim jak BILIX, możemy udostępnić Klientom narzędzia pozwalające usprawnić obsługę ich codziennych płatności. W ten sposób korzystają wszyscy zainteresowani. Właściciel rachunku oszczędza czas i pieniądze, co przekłada się na jego współpracę z bankiem, a usługodawca ma pewność, że jego należności zostaną uregulowane w możliwie najkrótszym czasie  – dodaje.

Informacje dodatkowe:

Więcej o usłudze BILIX w MultiBankuvwww.bilix.pl

Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. swoje usługi kieruje przede wszystkim do instytucji bankowych, finansowych, przedsiębiorstw, firm działających w obszarze e-commerce oraz administracji publicznej.

KIR S.A., za pośrednictwem systemów ELIXIR® i EuroELIXIR, przetwarza rocznie ponad 1 mld bezgotówkowych transacji płatniczych. Wraz z wprowadzeniem Jednolitego Obszaru Płatności w Euro (SEPA), połączone zostały platformy EuroELIXIR i STEP2, zapewniając uczestnikom paneuropejską adresowalność płatności. Od czerwca 2009 r. rozrachunek systemu EuroELIXIR jest dokonywany na platformie systemu TARGET2. W 2009 r. system EuroELIXIR został nagrodzony tytułem Europrodukt.

Izba, jako pierwsza firma w Polsce i jedna z pierwszych w Europie, zaoferowała usługi podpisu elektronicznego. Od 2003 r. na mocy decyzji ministra gospodarki jest kwalifikowanym podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne w zakresie wydawania certyfikatów kwalifikowanych oraz znaczników czasu. Za usługi podpisu elektronicznego SZAFIR, Izba otrzymała ZŁOTY LAUR KLIENTA 2009.KIR S.A. wprowadza także, w ramach dywersyfikacji działalności, innowacyjne rozwiązania w zakresie elektronicznej wymiany informacji pomiędzy bankami, przedsiębiorstwami, administracją publiczną i spółkami z obszaru e-commerce - usługi elektronicznej archiwizacji dokumentów eArchiwum oraz usługę PayByNet adresowaną do sklepów internetowych, internetowych biur obsługi klientów masowych wierzycieli oraz e-urzędów zainteresowanych udostępnieniem klientom bezpiecznej formy płatności bezgotówkowych. We wrześniu 2008 r. KIR S.A. wdrożyła usługę elektronicznej prezentacji i płatności rachunków (EBPP), działającą w oparciu o kanały bankowości internetowej. Wdrożyła ją pod własną marką BILIX. Za innowacyjność i bezpieczeństwo, usługa BILIX otrzymała nagrodę ALICJA 2008. Usługa BILIX została również nagrodzona tytułem Hit Roku 2009 dla Instytucji Finansowych.

KIR S.A. oferuje również dostęp do sieci SWIFTNet network jako SWIFT Service Bureau. Ponadto realizuje szeroki zakres specjalistycznych usług szkoleniowych.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.