Konferencja o AML w BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Konferencja o AML w BRE Banku

15 grudnia w Centrali BRE Banku w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona praktycznym aspektom dostosowania się instytucji finansowych do nowych regulacji z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Organizatorami wydarzenia są:  PRMIA - międzynarodowa organizacja zrzeszająca profesjonalistów zarządzania ryzykiem oraz BRE Bank.

W czasie spotkania Łukasz Woźniak, ekspert z firmy Ernst&Young przedstawi kluczowe zmiany w polskich regulacjach przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu oraz ich praktyczne znaczenie.

Wraz z nowymi obowiązkami związanymi z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu ("AML") instytucje finansowe stają przed nowymi dla siebie wyzwaniami. Implementacja kolejnych dyrektyw unijnych (2005/60/EC) oznacza między innymi, że wymagane będzie prowadzenie analizy ryzyka klientów, co istotnie zwiększa zaangażowanie oraz odpowiedzialność instytucji obowiązanych w obszarze AML. Dodatkowo, wprowadzone zostało obowiązkowe stosowanie bezpieczeństwa finansowego, identyfikowanie beneficjentów rzeczywistych, jak również osób zajmujących eksponowane stanowiska polityczne.

Spotkanie odbędzie się 15 grudnia 2009 w centrali BRE Banku w Warszawie w Sali 5.03, początek o 18.00.

Zapisy i informacje
http://www.prmia.org/events/view_events.php?eventID=3785
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.