Pieniądz elektroniczny w BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Pieniądz elektroniczny w BRE Banku

BRE jako jeden z pierwszych banków w Polsce udostępnia klientom instrument pieniądza elektronicznego. Jego wykorzystanie pozwala usprawnić rozliczenia i zmniejszać koszty działania firmy. Ponieważ instrumenty pieniądza elektronicznego mogą być wydawane masowo, dla wielu przedsiębiorców jest to szansa na ciekawe akcje marketingowe i autorskie programy lojalnościowe. 

Instrument pieniądza elektronicznego to karta przedpłacona, z której można korzystać bez umowy i bez konieczności otwierania rachunku w banku. Pozwala przeprowadzać transakcje do wyczerpania limitu środków przechowywanych na rachunku. Zgodnie z wymogami prawa limit jednorazowej operacji to maksymalnie 150 euro.

- Pieniądz elektroniczny to nowoczesna, wygodna alternatywa dla tradycyjnego transferu środków w formie przelewu bankowego czy przekazu pocztowego. Jest formą wygodniejszą i bezpieczną – przekonuje Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej BRE Banku - Pieniądz elektroniczny jest wydawany jako karta na okaziciela, bez personalizacji. Dlatego może z niej korzystać klient masowy, co sprawia że jest to atrakcyjne narzędzie akcji marketingowych oraz promocji, konkursów, programów lojalnościowych itd. – wylicza Nalepa.

Pieniądz elektroniczny BRE Banku jest oferowany w dwóch wariantach: MasterCard eMoney i zbliżeniowej MasterCard eMoney Paypass.

MasterCard eMoney to karta z określonym nominałem. Jest zasilana jeden raz, nie ma możliwości jej doładowania. Stanowi substytut bonu towarowego lub karty lojalnościowej posiadającej funkcję płatniczą.  – MasterCard eMoney to idealna nagroda w konkursach prowadzonych przez firmy lub jako narzędzie sprzedażowe w programach motywacyjnych. Można z jej pomocą wypłacać premię czy na przykład odszkodowanie – mówi Dariusz Nalepa. Karta umożliwia wykonanie wszystkich transakcji bezgotówkowych.

Z kolei MasterCard eMoney Paypass to karta przedpłacona z możliwością wielokrotnego doładowania. Dzięki wykorzystaniu technologii Mifare, daje możliwość identyfikacji posiadacza, więc jest idealna na potrzeby dużych imprez kulturalnych czy sportowych. Może pełnić funkcję karty miejskiej, kibica, legitymacji szkolnej czy studenckiej. Może również być prezentem, pozwalającym na wydanie środków zgodnie z wolą obdarowanego. MasterCard eMoney Paypass jest wydawana w technologii EMV i jak sama nazwa wskazuje pozwala na dokonywanie szybkich transakcji bezstykowych. Obie karty umożliwiają też zakupy w Internecie.

Każdy z  Użytkowników może zarządzać pakietem posiadanych kart, takich jak karty płatnicze, przedpłacone, pieniądz elektroniczny za pośrednictwem modułu iBRE Cards funkcjonującym na platformie bankowości internetowej iBRE – mówi Dariusz Nalepa.

BRE Bank obsługuje obecnie ponad 13 tys. klientów korporacyjnych, najwięcej w swojej 25. letniej historii. Kieruje swoją ofertę do największych firm działających w Polsce, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw średniej wielkości oraz jednostek samorządu terytorialnego.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.