Platinum w mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Platinum w mBanku

mBank uruchomił subskrypcję na lokatę strukturyzowaną, której zysk zależy od umiarkowanego wzrostu ceny platyny.

Najnowsza lokata strukturyzowana w mBanku - Platinum, związana jest z ceną  platyny na popołudniowym fixingu w Londynie. Klient otrzyma oprocentowanie od lokaty w przypadku, gdy zostaną spełnione łącznie dwa warunki:
-cena platyny ogłaszana na popołudniowym fixingu w Londynie na zakończenie trwania lokaty wzrośnie powyżej 105% wartości tego instrumentu z dnia otwarcia lokaty;
-w okresie 09.04.2009 r. do 07.10.2009 r. cena platyny ogłaszana na popołudniowym fixingu w Londynie ani razu nie wzrośnie o więcej niż 25% w stosunku do ceny tego instrumentu z dnia otwarcia lokaty.

Ceny platyny od początku roku powoli zaczęły odrabiać straty po gwałtownych spadkach z 2008 roku. Najwyższy poziom  - 2 273 USD za uncję - odnotowały w marcu 2008, a najniższy - 763 USD za uncję - pod koniec października 2008 roku, co przekłada się na 66% spadek cen. Eksperci szacują jednak, że ceny platyny w ciągu najbliższych kilku miesięcy będą powoli rosły, jednak fundamentalne czynniki związane z ogólnoświatowym zwolnieniem gospodarczym będą ograniczały bardziej gwałtowny wzrost cen
- mówi Monika Chwiedziewicz, Menedżer ds. Produktów Inwestycyjnych mBanku
. Lokata Platinium umożliwi Klientom otrzymanie bardzo wysokich zysków - maksymalne oprocentowanie lokaty może wynieść nawet 19,95% w skali roku
- dodaje Monika Chwiedziewicz.

Zapisy na subskrypcję 6-miesięcznej lokaty strukturyzowanej
Platinum
potrwają od 24 marca do 8 kwietnia 2009 r. Formuła naliczania i wypłacania odsetek od lokaty umieszczona jest w serwisie mBanku.

Inwestowanie w lokaty strukturyzowane w mBanku jest bardzo proste - wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego i wejść do zakładki „lokaty strukturyzowane" dostępnej na pierwszej stronie po zalogowaniu. Nie trzeba dopełniać żadnych dodatkowych formalności. Otwarcie lokaty strukturyzowanej w mBanku nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat ani prowizji. Bezpłatne jest także zarządzanie lokatą. Oferta jest przeznaczona dla każdego Klienta - minimalna kwota wpłaty wynosi 1 000 PLN, a powierzony kapitał jest gwarantowany w 100%.

Lokaty strukturyzowane
 to kolejne rozwiązanie mBanku, które umożliwia dywersyfikację portfela z aktywami. Lokaty strukturyzowane dają możliwość zarabiania polskim inwestorom na akcjach spółek notowanych nawet na odległych kontynentach, zagranicznych indeksach, towarach czy surowcach bez ponoszenia kosztów inwestycji, a przy jednoczesnej pełnej ochronie kapitału.

Inwestując na rynku kapitałowym za pośrednictwem lokat strukturyzowanych mBanku, z wykorzystaniem opcji, aktywa Klientów nigdy nie spadną. Lokata strukturyzowana to alternatywa do tradycyjnych lokat. Łączy w sobie cechy standardowej lokaty bankowej (określony czas inwestycji, ochrona powierzonego kapitału) oraz inwestycji na rynku kapitałowym (możliwość uzyskania dodatkowego zysku z części opcyjnej).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.