Zainwestuj w złoto
Copy

Kopiuj tekst

Zainwestuj w złoto

Żeby bezpiecznie inwestować w szlachetne kruszce nie trzeba kupować sejfu. Indeks cen złota to instrument bazowy Lokaty Solar - kolejnego produktu strukturyzowanego w ofercie MultiBanku. Produkt daje 100% gwarancję zainwestowanego kapitału i możliwość osiągnięcia zysków na poziomie do 45%. Subskrypcja rozpoczęła się 22 października. 

Złoto jest wyznacznikiem wartości pieniądza, wspólnym mianownikiem, do którego ekonomiści porównują kursy światowych walut. Jest odporne na działanie czasu, łatwe do dzielenia i, przede wszystkim, występuje w ograniczonej ilości. Szacuje się, że do dziś na świecie wydobyto około 150 tys. ton, a ilość złota w obiegu wzrasta rok do roku zaledwie o 2%. Nic, więc dziwnego, że inwestycje w ten szlachetny kruszec to uznana na całym świecie forma lokowania kapitału. Popyt zazwyczaj znacznie przewyższa podaż. Zysk z Lokaty Solar może kształtować się na poziomie równym wzrostowi cen złota i na zakończenie inwestycji osiągnąć nawet do 45%. Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z produktu będą mogli dodatkowo ulokować środki na 3-miesięcznej lokacie promocyjnej z oprocentowaniem 10% w skali roku.  

- Złoto jest dziś bardziej popularne niż zwykle. Od kilku miesięcy cieszy się zwiększonym zainteresowaniem inwestorów, producentów biżuterii i konsumentów. Przy względnie stałej podaży kruszcu i rosnącym popycie możemy spodziewać się dynamicznych wzrostów cen w przyszłości. – mówi Magdalena Wójcik, Odpowiedzialna za Produkty Strukturyzowane w MultiBanku – Jeśli cena złota w okresie trwania lokaty nie osiągnie 145% wartości z dnia jej założenia, Klient może liczyć na zysk równy wzrostowi ceny. Klienci, którzy założą lokatę z rachunku MultiMax mogą liczyć na dodatkowe oprocentowanie środków zgodnie z Taryfą Oprocentowania przez cały okres trwania inwestycji. – dodaje.

 MultiBank nie pobiera opłat za założenie i obsługę Lokaty Solar. W czasie trwania lokaty  środki zdeponowane przez Klienta są oprocentowane zgodnie z oprocentowaniem rachunku, z którego został złożony zapis. Klienci, którzy założą lokatę z rachunku oszczędnościowego MultiMax mogą liczyć na dodatkowe oprocentowanie w wysokości 5,65% w skali roku i 5,85% dla Członków Klubu Aquarius.

Informacje dodatkowe:
Lokata Solar
- Okres subskrypcji: 22.10 – 12.11.2008
- Horyzont inwestycyjny: 2 lata
- Minimalna wpłata: 5 000 PLN
- Instrument bazowy: London PM Gold Fixing

Lokata promocyjna:
- Lokata terminowa, 3-miesięczna, nieodnawialna
- Oprocentowanie 10% w skali roku

Zysk z Lokaty Solar będzie kształtował się na poziomie równym wzrostowi ceny złota. Jeśli jednak w dowolnym momencie trwania lokaty złoto będzie notowane na poziomie 145% wartości z dnia startu Lokaty Solar lub wyższym, wówczas jej oprocentowanie znajdzie się w przedziale 4-8% – ostateczna wartość zostanie podana po zakończeniu okresu subskrypcji. W pozostałych przypadkach, inwestycja gwarantuje 100% zwrotu zainwestowanego kapitału na koniec okresu inwestycji.

Wniosek o lokatę można złożyć przez Internet, w oddziale MultiBanku lub za pomocą mulitilnii

Wyniki historyczne:
- Przeprowadzono 1740 obserwacji dla lokaty na analogicznych warunkach jak Lokata Solar  od 2001 roku
- Wszystskie inwestycje zakończyły się zyskiem na poziomie co najmniej równym wartości kuponu
- 36% przypadków zakończyło się zyskiem powyżej 20%
- 18% obserwacji zakończyło się zyskiem powyżej 30
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.