Prognozy analityków BRE Banku sprawdzają się najlepiej
Copy

Kopiuj tekst

Prognozy analityków BRE Banku sprawdzają się najlepiej

Analitycy BRE Banku najtrafniej przewidywali wskaźniki makroekonomiczne w III kw. 2008 roku, poinformował  Parkietz 3.10.08 r. Zespół BRE Banku okazał się nieznacznie lepszy od ekonomistów Banku Millennium i Handlowego. 

Jak podkreśla redakcja Parkietu, w ostatnim czasie prognozowanie danych makroekonomicznych nie było łatwe, bo chociaż praktycznie wszyscy ekonomiści spodziewali się słabszych miesięcy dla polskiej gospodarki, to nikt nie przypuszczał, że wskaźniki te będą aż tak zaskakiwać ekspertów.

Ekonomiści BRE Banku okazali się najlepsi w przewidywaniu danych na temat dynamiki cen, znaleźli się też w czołówce zespołów, które trafnie prognozowały dane dotyczące popytu (produkcji przemysłowej, budowlanej oraz sprzedaży detalicznej) i bilans płatniczy.

Za prognozę najbliższą faktycznie opublikowanej wartości przyznawał 5 pkt, za lepszą od konsensusu rynkowego (czyli mediany przewidywań wszystkich analityków) – 3 pkt, a za pokrywającą się z konsensusem – 1 pkt. Finalnie liczono sumę punktów, co dało ostateczny wynik każdego z banków. Analitycy z BRE Banku zdobyli w sumie 75 pkt, Banku Millennium, które uplasowało się na 2. pozycji – 74 pkt., zaś Banku Handlowego – 70 pkt.

Ranking trafności przewidywania danych makroekonomicznych jest przygotowywany przez redakcję Parkietu już od ponad trzech lat, na podstawie prognoz przekazywanych przez ankietowane instytucje.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.