Gorączka Złota w mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Gorączka Złota w mBanku

mBank zachęca Klientów do zakładania lokaty strukturyzowanej, której zysk zależny jest od umiarkowanego wzrostu cen złota.

Od 10 do 23 marca br. trwa subskrypcja na 6-miesięczną LOKATĘ strukturyzowaną
Gorączka Złota. Lokata daje możliwość zarabiania na umiarkowanym wzroście cen złota na popołudniowym fixingu w Londynie.

W czasach globalnego pogorszenia sytuacji na rynkach finansowych zainteresowanie inwestorów złotem wzrasta. Jest ono uważane za bezpieczną lokatę nadwyżek w okresie niepewności. Ponadto inwestycja w złoto stała się sposobem na przeniesienie aktywów z rynku akcji oraz szeroko pojętego rynku surowcowego. Rządy wielu państw postanowiły zasilić rynek ogromnymi sumami w postaci pakietów stymulacyjnych, co w dłuższym horyzoncie może przyczynić się do wzrostu inflacji. Dodatkowo produkcja złota na świecie wykazuje tendencję spadkową. W okresie 2000-2008 spadek ten wyniósł ponad 8%. Eksperci podkreślają, że bez kolejnych odkryć produkcja złota będzie nadal się zmniejszać
- mówi Monika Chwiedziewicz, Menedżer ds. Produktów Inwestycyjnych mBanku.
Lokata Gorączka Złota umożliwi Klientom otrzymanie bardzo wysokich zysków - maksymalne oprocentowanie lokaty może wynieść nawet 26% w skali roku- dodaje Monika Chwiedziewicz.

Klient otrzyma oprocentowanie od lokaty w przypadku, gdy zostaną spełnione łącznie następujące dwa warunki: cena złota ogłaszana na popołudniowym fixingu w Londynie na zakończenie trwania lokaty wzrośnie powyżej 105% wartości tego instrumentu z dnia otwarcia lokaty, w okresie od 24.03.2009 do 21.09.2009 cena złota ani razu nie wzrośnie o więcej niż 32% w stosunku do ceny tego instrumentu z dnia otwarcia lokaty.

Wysokość odsetek, jakie zostaną wypłacone na zakończenie inwestycji zależy od kształtowania się cen złota i jest obliczana zgodnie z wzorem umieszczonym na stronie serwisu mBanku.

Inwestowanie w lokaty strukturyzowane w mBanku jest bardzo proste - wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego i wejść do zakładki „lokaty strukturyzowane" dostępnej na pierwszej stronie po zalogowaniu. Nie trzeba dopełniać żadnych dodatkowych formalności. Otwarcie lokaty strukturyzowanej w mBanku nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat ani prowizji. Bezpłatne jest także zarządzanie lokatą. Oferta jest przeznaczony dla każdego Klienta - minimalna kwota wpłaty wynosi 1 000 PLN, a powierzony kapitał jest gwarantowany w 100%.

Lokaty strukturyzowane to kolejne rozwiązanie mBanku, które umożliwia dywersyfikację portfela z aktywami. Lokaty strukturyzowane dają możliwość zarabiania polskim inwestorom na akcjach spółek notowanych nawet na odległych kontynentach, zagranicznych indeksach, towarach czy surowcach bez ponoszenia kosztów inwestycji, a przy jednoczesnej pełnej ochronie kapitału.

Inwestując na rynku kapitałowym, z wykorzystaniem opcji, aktywa Klientów nigdy nie spadną. Lokata strukturyzowana to alternatywa do tradycyjnych lokat. Łączy w sobie cechy standardowej lokaty bankowej (określony czas inwestycji, ochrona powierzonego kapitału) oraz inwestycji na rynku kapitałowym (możliwość uzyskania dodatkowego zysku z części opcyjnej).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.