Zyskaj na zmienności kursów walut
Copy

Kopiuj tekst

Zyskaj na zmienności kursów walut

mBank uruchomił pierwsze krótkoterminowe lokaty strukturyzowane z cyklu lokat opartych na walucie EUR i USD. Klienci sami dokonują wyboru, czy kurs walut wzrośnie, spadnie czy ustabilizuje się.

Od 6 do 12 marca br. trwa subskrypcja na 2-miesięczne LOKATY strukturyzowane oparte o kurs EUR/PLN. Lokaty dają możliwość zarabiania na zmianach kursu walutowego.

W ramach subskrypcji oferowane są trzy warianty lokat, zakładające zysk w przypadku spadku, wzrostu lub stabilizacji kursu EUR/PLN:

Lokata Strefa Wzrostu EUR - zysk z lokaty uzależniony jest od kształtowania się kursu EUR/PLN na fixingu NBP podczas 39 dni roboczych w okresie 16.03.2009 - 11.05.2009. Oprocentowanie maksymalne naliczane jest za każdy dzień roboczy, w którym kurs EUR/PLN będzie o co najmniej 0,05 PLN wyższy od kursu z dnia otwarcia lokaty. Według danych rynkowych z dnia 05.03.2009 wartość maksymalnego oprocentowania wyniosłaby 7,85%. Ostateczna wartość zostanie ustalona w dniu 13.03.2009 i będzie nie niższa niż 6,75%.


Lokata Strefa Spadku EUR - zysk z lokaty uzależniony jest od kształtowania się kursu EUR/PLN na fixingu NBP podczas 39 dni roboczych w okresie 16.03.2009 - 11.05.2009. Oprocentowanie maksymalne naliczane jest za każdy dzień roboczy, w którym kurs EUR/PLN będzie o co najmniej 0,05 PLN niższy od kursu z dnia otwarcia lokaty. Według danych rynkowych z dnia 05.03.2009 wysokość oprocentowania wyniosłaby 5,70%. Ostateczna wartość zostanie ustalona w dniu 13.03.2009 i będzie nie niższa niż 4,90%.


Lokata Strefa Stabilizacji EUR adresowana jest do osób przewidujących ustabilizowanie się kursu EUR/PLN i ograniczenie jego wahań do przedziału +/- 10 groszy. Zysk z lokaty uzależniony jest od kształtowania się kursu EUR/PLN na fixingu NBP podczas 40 dni roboczych w okresie 13.03.2009 - 11.05.2009. Oprocentowanie maksymalne w wysokości 9,3% w skali roku, naliczane jest za każdy dzień roboczy, w którym kurs EUR/PLN znajdzie się w przedziale +/- 10 groszy od kursu z dnia startu lokaty w dniu 13.03.2009 r.

Klienci mBanku cenią swobodę i możliwość wyboru. Szeroka i zróżnicowania oferta lokat strukturyzowanych stara się zaspokoić te potrzeby. - mówi Monika Chwiedziewicz, Menedżer ds. Produktów Inwestycyjnych mBanku - Projekt marcowych lokat walutowych pozwala każdemu Klientowi podjąć samodzielnie decyzję dotyczącą warunków inwestycji w oparciu o własne przekonania, co do zmian kursów zaoferowanych walut. - dodaje.

Kolejne lokaty strukturyzowane powiązane z kursami walut zostaną uruchomione według następującego harmonogramu:
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.