Oświadczenie BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Oświadczenie BRE Banku

W związku z kradzieżą środków zdeponowanych we wrzutni gotówkowej przez Klientów korporacyjnych wrocławskiego Oddziału BRE Banku, informujemy, że sprawa jest pod kontrolą zarówno odpowiednich jednostek Banku, jak i właściwych w takim przypadku instytucji. Działania wyjaśniające w tym zakresie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

BRE Bank kontaktuje się ze wszystkimi Klientami, którzy zdeponowali środki we wrzutni. Zgodnie z obowiązującym prawem i dobrymi praktykami były one ubezpieczone i zostały lub zostaną w trybie pilnym, zaksięgowane na rachunkach Klientów wraz z należnymi odsetkami.

W chwili obecnej Bank koncentruje swoje działania na tym, aby wydarzenie to nie spowodowało żadnych niedogodności dla Klientów Oddziału i nie przekładało się na jakość usług świadczonych. Dlatego wpłaty pokrywane są ze środków własnych Banku. Stopniowo będą odzyskiwane od firmy zewnętrznej, która posiada ubezpieczenie w zakresie prowadzonej działalności. Zarówno obsługa, jak i zabezpieczenie znajdujących się we wrzutni depozytów zostały powierzone zewnętrznemu dostawcy usług, który jako jedyny miał dostęp do składanych tam środków.

Cała sprawa jest traktowana przez BRE Bank z bezwzględną powagą, a wnioski płynące z wyjaśnień prokuratury zostaną wykorzystane, w celu jeszcze skuteczniejszej obsługi naszych Klientów przez firmy współpracujące z Bankiem w tym zakresie.

Klienci Banku, którzy w dniach 28/29 sierpnia korzystali z wrzutni gotówkowej znajdującej się przy ul. Strzegomskiej 2-4 we Wrocławiu - zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem firm konwojujących - zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, proszeni są o kontakt z Oddziałem BRE Banku pod numer telefonu (071) 37 00 822.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.