BRE Bank stawia na umocnienie się złotego
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank stawia na umocnienie się złotego

BRE Private Banking & Wealth Management wprowadził do swojej oferty nową lokatę inwestycyjną „Mocny Złoty” opartą o kurs EUR/PLN. Produkt umożliwia osiągnięcie zysku w przypadku umocnienia się złotego w stosunku do euro. Lokata zapewnienia 100% gwarancji zwrotu kapitału w przypadku utrzymania zaangażowania do jej zakończenia, a tym samym daje możliwość inwestowania na rynku walutowym bez ryzyka poniesienia straty.

Analitycy rynkowi przewidują, że w dłuższym terminie polska waluta ulegnie umocnieniu. Przemawia za tym m.in. spodziewana poprawa bilansu handlowego naszego kraju, która może nastąpić na skutek wzrostu eksportu spowodowanego osłabieniem złotego i obniżenia dynamiki importu związanego ze spadkiem tempa wzrostu konsumpcji dóbr z zagranicy oraz pierwszymi symptomami ożywienia gospodarczego, które mogą pojawić się pod koniec 2009 roku. Z kolei panująca na rynku awersja do ryzyka, kłopoty płatnicze krajów regionu i spadkowy trend wskaźników koniunktury pozwalają oczekiwać, że wzmocnienie złotego nie nastąpi z dnia na dzień.

„Na spadek kursu złotego względem euro powinno wpłynąć m.in. dążenie polskiego rządu do przystąpienia do strefy euro i wejścia do ERM 2 oraz związana z tym perspektywa ewentualnego wsparcia Europejskiego Banku Centralnego w interwencjach podejmowanych w celu obrony kursu. Sprzyjać powinno też zachowanie względnej dyscypliny budżetowej pozwalającej na utrzymanie bezwarunkowej linii kredytowej w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, co z kolei przekłada się na zabezpieczenie problemów płatniczych oraz wyższą wiarygodność w oczach inwestorów zagranicznych, którzy są ważnym graczem na polskim rynku walutowym” – mówi Katarzyna Heuchert, Dyrektor ds Rozwoju Oferty Produktowej BRE Private Banking & Wealth Management.

Lokata inwestycyjna Mocny Złoty została tak przygotowana, że jej oprocentowanie jest tym wyższe, im niższy jest kurs EUR/PLN (zależność liniowa). Trzeba, zatem poczekać na znaczne umocnienie złotego, by stopa zwrotu z ulokowanych środków stała się atrakcyjna. Dodatkowo oprocentowanie produktu uzależnione jest wyłącznie od wartości kursu EUR/PLN zaobserwowanej w dniu otwarcia lokaty oraz na dwa dni przed jej zakończeniem. Dzięki temu nawet krótkoterminowe osłabienie wartości złotego nie będzie miało negatywnego wpływu na wysokość odsetek od lokaty.

Produkt BRE Banku, dzięki gwarancji 100% ochrony kapitału, jest wolny od ryzyka poniesienia straty. Dodatkowo przy wpłacie środków na lokatę, nie są pobierane opłaty wstępne.

Klienci BRE Private Banking & Wealth Management zainteresowani inwestycją mogą wybrać okres inwestycyjny: 1 rok lub 2 lata. Minimalna kwota inwestycji to 25 tys. zł. Subskrypcja potrwa do 5 marca 2009 roku.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.