Zgoda KNF na objęcie przez Mariusza Grendowicza funkcji Prezesa BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Zgoda KNF na objęcie przez Mariusza Grendowicza funkcji Prezesa BRE Banku

W piątek, 8 sierpnia br., Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła kandydaturę Mariusza Grendowicza na stanowisku prezesa zarządu BRE Banku. 

Zgodnie z prawem bankowym, Mariusz Grendowicz, który dotychczas pełnił obowiązki prezesa zarządu banku, otrzymał akceptację Komisji Nadzoru Finansowego do prawomocnego objęcia stanowiska.

„Cieszę się, że udało nam się zakończyć procedurę powoływania prezesa zarządu. Chociaż nie miałem żadnych wątpliwości, co do takiego finału sprawy, przedłużające się oczekiwanie mogło stanowić pewien dyskomfort i wpływać na postrzeganie BRE przez rynek” – mówi  Maciej Leśny, przewodniczący Rady Nadzorczej BRE Banku.

„BRE jest teraz w bardzo ważnym momencie, pracujemy nad strategią organizacji, kończymy etap planowania średniookresowego. To ważne, że za tak kluczowymi działaniami stoi Mariusz Grendowicz, który w pełni przejmuje stery. To ważne nie tylko dla Pracowników, ale także dla naszego otoczenia biznesowego. To sygnał, że nie mamy i nie potrzebujemy żadnej taryfy ulgowej”- dodaje Maciej Leśny.

Mariusz Grendowicz stoi na czele sześcioosobowego zarządu w składzie: Andre Carls (do 5 września br.) – wiceprezes zarządu, Dyrektor ds. Finansowych.  Wiesław Thor- wiceprezes zarządu, Dyrektor Banku ds. Zarządzania Ryzykiem, Bernd Loewen- członek zarządu, Dyrektor Banku ds. Bankowości Inwestycyjnej, Jarosław Mastalerz- członek zarządu, Dyrektor Banku ds. Bankowości Detalicznej, oraz Christian Rhino- członek zarządu, Dyrektor Banku ds. Operacji i Informatyki.  

5 września, na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej BRE Banku jej przewodniczący- Maciej Leśny zarekomenduje kandydaturę Karin Katerbau na stanowisko członka zarządu ds. finansów.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.