Nowy członek zarządu ds. finansów w BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Nowy członek zarządu ds. finansów w BRE Banku

5 września na posiedzeniu Rady Nadzorczej BRE Banku, jej przewodniczący- Maciej Leśny zarekomenduje osobę Karin Katerbau na stanowisko członka zarządu ds. finansów. Pani Katerbau zastąpi na tym stanowisku Andre Carlsa - wiceprezesa ds. finansów, który przejdzie do Rady Nadzorczej BRE Banku w tym samym czasie.

„Zarówno bogate doświadczenie w bankowości i zarządzaniu finansami, jak i odpowiedzialność Karin Katerbau jako menadżerki są dla mnie gwarancją tego, że jest to właściwa osoba na stanowisko członka zarządu ds. finansów” – mówi Maciej Leśny, przewodniczący Rady Nadzorczej BRE Banku.

Karin Katerbau posiada prawie 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1990 r. w Société Générale – Elsässische Bank & Co we Frankfurcie na stanowisku analityka kredytowego, a nastepnie doradcy klientów korporacyjnych.  

Z Grupą Commerzbanku zwiazaną od września 1994 r. Ma bogate doświadczenie zdobyte w zagranicznych Oddziałach Banku między innymi na stanowisku menadżera ds. relacji oraz szefa działu kredytów międzynarodowych i syndykowanych. Po powrocie do Niemiec do roku 1999 pracowała w obszarze zarządzania relacjami z klientami, a przez kolejne dwa lata pełniła funkcję doradcy ds. klientów kluczowych w Departamencie Produktów Bankowości Inwestycyjnej na niemieckim i europejskim rynku.

Od roku 2001 związana z comdirect bank AG, jedną ze spółek- córek Commerzbanku, kolejno objemując stanowiska kierownicze we wszystkich strategicznych obszarach działalności spółki, w tym między innymi: Zarządzania Produktami i Bankowości Inwestycyjnej, Controllingu i Finansów, Obsługi Klienta i Rozwoju Biznesu.  W 2004 r. została członkiem zarządu i dyrektorem finansowym comdirect bank AG, a w marcu bieżącego roku została awansowana na stanowisko dyrektora operacyjnego Obszaru Klientów Prywatnych i Biznesowych w Commerzbanku.

Karin Katerbau studiowała na Reutlingen University of Applied Science oraz na Ecole Supérieure de Commerce w Reims otrzymując zarówno francuski jak i niemiecki dyplom.

Obecnie w zarządzie BRE Banku zasiadają: Mariusz Grendowicz- prezes zarządu, Dyrektor Generalny Banku, Andre Carls (do 5 września br.) – wiceprezes zarządu, Dyrektor ds. Finansowych.  Wiesław Thor- wiceprezes zarządu, Dyrektor Banku ds. Zarządzania Ryzykiem, Bernd Loewen- członek zarządu, Dyrektor Banku ds. Bankowości Inwestycyjnej, Jarosław Mastalerz- członek zarządu, Dyrektor Banku ds. Bankowości Detalicznej, oraz Christian Rhino- członek zarządu, Dyrektor Banku ds. Operacji i Informatyki.
 
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.