Firmy „rolują”, żeby zarobić
Copy

Kopiuj tekst

Firmy „rolują”, żeby zarobić

MultiBank wprowadził nowe stawki oprocentowania depozytów terminowych w PLN dla Klientów biznesowych. Zmieniły się również stawki lokat negocjowanych dostępnych dla posiadaczy MultiKonta First Class. Przedsiębiorcy wybierający lokaty krótkoterminowe korzystają często z możliwości „rolowania”. 

Oprocentowanie środków ulokowanych na lokatach terminowych wzrosło o 0,2 punktu procentowego i wynosi obecnie nawet 5,20% w przypadku lokaty rocznej. Zmiana dotyczy również lokat krótkoterminowych (7-, 14-, 21-dniowej, 1- i 2- miesięcznej) oraz depozytów 3-, 4-, 5- i 6- miesięcznych. Na jeszcze większy zysk mogą liczyć właściciele MultiKonta First Class, prestiżowego odpowiednika MultiKonta Aquarius dla Klientów indywidualnych. Jego posiadacze korzystają zarówno z indywidualnej opieki dedykowanego doradcy, jak i możliwość negocjacji oprocentowania depozytów.  

- Przedsiębiorcy oszczędzają mniej chętnie niż Klienci indywidualni. Wolne środki wolą przeznaczać na rozwój firmy. Kompromisem okazują się lokaty krótkoterminowe. – mówi Adrian Piekacz, Dyrektor Strategicznego Obszaru Biznesu – Mikrofirmy w MultiBanku

- Z naszych obserwacji wynika, że firmy, które do pomnażania oszczędności wykorzystują narzędzia krótkoterminowe stosunkowo często korzystają także z możliwości „rolowania” lokaty na kolejne okresy subskrypcji.

Blisko 45% lokat krótkoterminowych założonych przez Klientów biznesowych to lokaty odnawialne – dodaje.

Tzw. „rolowanie” to praktyka wykorzystywana przez doświadczonych przedsiębiorców w celu maksymalizacji zysków przy zachowaniu łatwego dostępu do zainwestowanego kapitału. Wybór lokaty krótkoterminowej z możliwością automatycznego przedłużenia subskrypcji na kolejny okres pozwala, w razie potrzeby, na szybkie skorzystanie z kapitału bez konieczności zrywania lokaty i utraty zysków.
 
Informacje dodatkowe:

Przykładowe oprocentowanie depozytów terminowych:
lokata 7 dniowa (50 tys. PLN): 4,50%
lokata 4 miesięczna (50 tys. PLN) : 4,60%
lokata 6 miesięczna (50 tys. PLN): 5,00%
lokata 12 miesięczna (50 tys. PLN): 5,20%

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.