Zmiany w BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Zmiany w BRE Banku

Na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej BRE Banku zostanie rozpatrzony wniosek o powołanie jej nowego członka, który miałby zastąpić Martina Blessinga. Na to stanowisko rekomendowany jest Andre Carls, wiceprezes zarządu ds. finansów w BRE Banku.

Andre Carls podjął decyzję o rezygnacji z dotychczas pełnionego stanowiska. Już we wrześniu br. zostanie zarekomendowany do objęcia funkcji członka Rady Nadzorczej BRE Banku. Jako prezes zarządu nowopowstałego Holdingu, Carls wchodzi w skład rad nadzorczych wszystkich podmiotów Commerzbanku w środkowej i wschodniej Europie. BRE Bank, który odpowiada za zdecydowaną większość zysku całego Holdingu, jest ostatnią spółką, w której odbywa się ten proces.

Zmiany te są konsekwencją ubiegłorocznych zapowiedzi Commerzbanku dotyczących planów sukcesji. Z godnie z nimi 15 maja br. Martin Blessing objął stanowisko prezesa zarządu tej instytucji. Ponadto w odniesieniu do nowej roli Andre Carlsa, jako prezesa Holdingu, Martin Blessing zdecydował się wystąpić z Rady Nadzorczej BRE Banku.

„To naturalne, że takie zmiany w Commerzbanku niosą za sobą konsekwencje, także dla BRE Banku”- wyjaśnia Maciej Leśny, przewodniczący Rady Nadzorczej BRE Banku.

Na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej BRE Banku, jej przewodniczący Maciej Leśny zarekomenduje kandydaturę Andre Carlsa na nowego członka Rady.

„Obaj panowie będą pełnili swoje obowiązki do 4 września br. Wtedy też zostanie ogłoszony następca Andre Carlsa- nowy członek zarządu ds. Finansów w BRE Banku”- dodaje Leśny.

O podjęciu takiej decyzji poinformowana została Komisja Nadzoru Finansowego.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.