BRE Bank dla Klientów ze Stalowej Woli
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank dla Klientów ze Stalowej Woli

26 czerwca BRE Bank otworzył 15 Biuro Korporacyjne, tym razem w Stalowej Woli. Dzięki temu lokalni klienci będą mieli stały i szybki dostęp do doradców korporacyjnych BRE Banku. Docelowo Bank planuje utworzenie 23 biur korporacyjnych.

Jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed BRE Bankiem w najbliższym czasie jest wzmocnienie pozycji na rynku bankowości korporacyjnej. Tę strategię zarząd BRE zamierza realizować poprzez zwiększenie obecności we wszystkich ważnych z biznesowego punktu widzenia ośrodkach i rozwój sieci dystrybucji oraz wzrost liczby klientów korporacyjnych, szczególnie w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. I właśnie z myślą o klientach z tego segmentu przygotowano koncepcję Biur Korporacyjnych, mniejszych od naszych Oddziałów placówek, zlokalizowanych w dynamicznie rozwijających się miastach, w których do tej pory BRE Bank nie był jeszcze obecny. Jednym z takich nowoczesnych, nastawionych na rozwój miast jest Stalowa Wola.

„Przed podjęciem decyzji o wyborze miejsca dla nowej placówki bardzo wnikliwie przeanalizowaliśmy zarówno otoczenie biznesowe, jak i warunki gospodarcze panujące w regionie. Z naszych dotychczasowych obserwacji wynika, że jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja na prowadzenie biznesu”- mówi Krzysztof Gerlach, dyrektor Departamentu Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Miasto cechuje wysoki poziom aktywności gospodarczej, który przez szereg lat utrwalały duże przedsiębiorstwa z branży hutniczej i budowlanej. Ich działalność niezmiennie pociągała za sobą konieczność powstawania firm- kooperantów, głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Głównie z myślą o tych ambitnych, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorcach powstała Specjalna Strefa Ekonomiczna "EURO-PARK WISŁOSAN".

Strefa oferuje udogodnienia podatkowo - finansowe, wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno-techniczną i zaplecze badawczo-naukowe. Przygotowanie infrastruktury technicznej pod przyszłe inwestycje jest jednym z priorytetów władz samorządowych, które bardzo aktywnie włączają się w proces pozyskiwania inwestorów. Najwyraźniej zaznaczającymi się atutami Stalowej Woli jest wysoka jakość rynku pracy, która jest konsekwencją zarówno coraz wyższego poziomu wykształcenia mieszkańców, jak i dynamicznie rozwijających się szkół wyższych. Ważnymi atutami miasta są: młode społeczeństwo, wysoko kwalifikowana kadra inż.- techn. i korzystne położenie komunikacyjne. „Placówka bankowa jest jednym z elementów nowoczesnej infrastruktury otoczenia biznesowego, takich jak centra ubezpieczeniowe, czy inne instytucje obsługujące potrzeby gospodarcze regionu”- mówi Lucyna Kamińska, Zastepca Dyrektora Oddziału Korporacyjnego w Rzeszowie. „Dlatego nasza obecność w Stalowej Woli jest pewną naturalną konsekwencją rozwoju regionu. Naszą ambicją jest udzielenie realnego i wymiernego wsparcia lokalnym przedsiębiorcom, przede wszystkim, małym i średnim przedsiębiorstwom”- dodaje.

Swoich klientów BRE Bank chce przekonać tym, co od lat stanowi o jego przewadze konkurencyjnej, czyli ekspercką wiedzą swoich doradców oraz szeroką ofertą uzupełnioną o produkty i usługi spółek Grupy BRE Banku. Zamierza skoncentrować się na obsłudze walutowej, w zakresie zabezpieczeń kursowych, produktach dyskontowych oraz obsłudze „cash management”, czyli zarządzaniu należnościami i zobowiązaniami klientów. Ze względu na specyfikę regionu silny nacisk położony zostanie także na finansowanie ze środków funduszy europejskich.

W placówce klienci będą mogli skorzystać z szerokiej oferty Grupy BRE Banku i doradztwa finansowego. Ponadto, w każdym biurze Klienci mają do dyspozycji komfortowo wyposażone salki rozmów, w których mogą spotkać się ze swoim doradcą.

„Według naszych badań placówka wciąż pozostaje głównym kanałem komunikacji z klientami, przy czym jej funkcje transakcyjne są realizowane głównie za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Widać więc, że powoli zmienia się rola oddziału. Placówki są miejscem kontaktów typowo sprzedażowych i, co warto podkreślić, edukacyjnym. Dlatego przyjmując strategię rozwoju sieci korporacyjnej BRE Bank skupił się na przygotowaniu klientom nowoczesnych centrów finansowych, dostosowanych do ich biznesowych potrzeb” - podkreśla Krzysztof Gerlach. „W BRE Banku wyznajemy zasadę, że liczą się przede wszystkim ludzie, dlatego zależy nam na budowaniu trwałych relacji z naszymi klientami. Przyjazne wnętrza, jakie przygotowaliśmy w naszych placówkach, mają nam w tym pomóc” - dodaje.

Poza ofertą korporacyjną biuro w Stalowej Woli oferuje również usługi leasingowe świadczone przez BRE Leasing Sp. z o.o.

Biuro Korporacyjne BRE Banku mieści się przy Al. Jana Pawła II 2A

***

BRE Bank zaliczany jest do grona czołowych instytucji finansowych w Polsce pod względem posiadanego kapitału, rozmiarów działalności, tempa rozwoju, różnorodności oferowanych produktów oraz wysokiego poziomu technologii bankowej. Wyróżnia się na rynku innowacyjnością oraz podejściem do Klienta, stawiającym na profesjonalne doradztwo i oferowanie indywidualnie dobranych rozwiązań. Jego misją jest zyskanie pozycji „Najlepszej instytucji finansowej dla wymagających klientów”.

BRE Bank koncentruje się na w obsłudze firm, przy czym stawia na współpracę z wybranymi grupami Klientów: dużymi przedsiębiorstwami, międzynarodowymi korporacjami oraz nowoczesnymi i szybko rozwijającymi się firmami z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw (rozumianymi jako firmy prowadzące pełną księgowość o przychodach rocznych od 3 do 30 mln zł). Dzięki temu jest w stanie zaoferować najwyższy standard obsługi oraz zestaw produktów „szytych na miarę”.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.