I miejsce dla Grupy BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

I miejsce dla Grupy BRE Banku

Już po raz kolejny spółki z Grupy BRE Banku zostały wyróżnione w rankingu najlepszych instytucji finansowych, przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. BRE Bank zajął I miejsce w kategorii „banki komercyjne”, natomiast Dom Inwestycyjny BRE Banku odebrał pierwszą nagrodę w kategorii „dom maklerski”.

„Rok 2007 był dla BRE Banku wyjątkowy. Osiągnęliśmy najlepszy wynik w historii z działalności podstawowej. Dzisiaj BRE Bank zajmuje mocną, trzecią pozycję pod względem wartości aktywów jak i liczby klientów detalicznych. Jesteśmy szczególnie dumni z tego wyróżnienia. Pokazuje ono, że znajdujemy się na dobrej drodze w realizacji naszej misji, która brzmi „Najlepsza instytucja finansowa dla wymagających klientów”- powiedział Jarosław Mastalerz, członek zarządu BRE Banku odbierając nagrodę dla najlepszego banku.

W 2007r. Grupa BRE Banku wypracowała najlepsze wyniki finansowe od początku dekady. Skonsolidowany zysk brutto wzrósł do 954,5 mln zł i był o 65,6% lepszy w porównaniu z 2006 rokiem.

W 2007 r. skonsolidowany wskaźnik zwrotu z kapitału (ROE) wyniósł 35,9% brutto i był jednym z najwyższych w sektorze. Z kolei współczynnik kosztów do dochodów spadł do 55,5%. Współczynnik wypłacalności Grupy wynosi 10,2% (10,67% dla Banku).

Oceniając domy maklerskie jury kładło największą wagę na ROE, czyli wskaźnik zwrotu z kapitałów własnych. Bardzo istotna była również dynamika przychodów i zysku netto, która pośrednio odzwier­ciedla aktywność domów ma­klerskich na rynku ofert pu­blicznych. Pod uwagę brane były również obroty rynku akcji i na rynku kontraktów terminowych oraz dynamika ich wzrostu.

Zwycięzcą w tej kategorii został Dom Inwesty­cyjny BRE Banku.

„Nasze zwycięstwo jest zasługą sukcesu wszystkich linii biznesowych naszej instytucji. Ten rezultat jest efektem wieloletnich starań i efektywnej pracy naszych Pracowników”- powiedział Jarosław Kowalczuk, prezes zarządu DI BRE.

Autorzy rankingu zwrócili szczególną uwagę na liczbę internetowych rachunków maklerskich, co zdaniem ekspertów, może świadczyć o innowacyjności domu maklerskiego. Dom Inwestycyjny BRE Banku już od wielu lat jest liderem w tym obszarze, ponad 90 % ( ponad 111 tys.) wszystkich rachunków stanowią właśnie internetowe.

Wybierając najlepszych, Rzeczpospolita badała tylko te in­stytucje, których aktywa prze­kraczały 1 mld zł, przez ostatnie dwa lata osiągały zyski, a swoją działalność biz­nesową prowadzą od co naj­mniej trzech lat. Wybrane przez jury kryteria to: zmiana portfela kredytów, depozytów, zysk net­to, wskaźniki rentowności (ROE, ROA oraz C/I), liczba pro­wadzonych rachunków dla firm i klientów indywidualnych.

„Ocenialiśmy zmiany procen­towe oraz nominalne, z tym że za zmiany procentowe można było otrzymać więcej punktów. Najmocniej premiowaliśmy do­bre wskaźniki efektywności oraz zmianę portfela kredytów i depozytów. W tym roku nie bra­liśmy pod uwagę wyniku z pro­wizji, wyniku z odsetek oraz liczby kart kredytowych dla klientów detalicznych oraz war­tości udzielonych pożyczek go­tówkowych -” piszą autorzy Rankingu.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.