BRE Bank wspiera rozwój menedżerów
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank wspiera rozwój menedżerów

BRE Bank został partnerem Ratingu Programów MBA, organizowanego przez Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej FORUM. Oficjalne wyniki Ratingu zostaną ogłoszone 18 czerwca, podczas III Ogólnopolskiego Zjazdu Dyrektorów Programów MBA. 

To już druga edycja projektu, którego inicjatorem i wykonawcą jest Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej FORUM. Partnerem Głównym poprzedniej i obecnej edycji projektu jest BRE Bank, zaś Patronem Medialnym– Dziennik.

Program spotkania przewiduje wykład prof. Piotra Płoszajskiego, a następnie panel dyskusyjny z udziałem m.in. Mariusza Grendowicza, prezesa zarządu BRE Banku, Jacka Glinki , prezesa zarządu spółki Spectra Investment, prof. Alojzego Nowaka, Dziekana Wydziału Zarządzania UW, prof. Witolda Orłowskiego, dyrektora Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Głównego Doradcę Ekonomicznego PricewaterhouseCoopers oraz Jacka Sochy, partnera PricewaterhouseCoopers w Polsce. Zaproszeni goście wymienia się doświadczeniami na temat nowoczesnej edukacji menedżerskiej. W czasie Zjazdu zostaną także ogłoszone wyniki II Ratingu Programów MBA.

Głównym celem Ratingu było opracowanie środowiskowej procedury oceny jakości programów MBA, przeprowadzenie oceny programów zgodnie z zaproponowaną procedurą i zorganizowanie dyskusji na temat zebranych w ten sposób doświadczeń w celu nadania ostatecznego kształtu systemowi oceny.

Pierwsza edycja Projektu odbyła się w 2006 r. Władze Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej Forum powołały zespół ekspertów, którego efektem pracy było przygotowanie Ratingu Programów MBA. W efekcie zastosowania przyjętej procedury punktowania i ważenia informacji, do każdej zdefiniowanej wcześniej klasy ratingowej – mistrzowskiej, profesjonalnej, standardowej i obiecującej - przyporządkowano, według przyjętych kryteriów, programy, które wzięły udział w projekcie (w sumie 39 z 47).

Do realizacji II edycji ratingu przystąpiono na początku 2008 r. Na czele zespołu ekspertów stanął prof. dr hab. Piotr Jędrzejowicz. Celem tej edycji było przeprowadzenie, w oparciu o udoskonaloną metodologię i narzędzia badawcze, oceny programów, a następnie ich kwalifikacje do klas ratingowych. Głównym narzędziem oceny, podobnie jak w pierwszej edycji projektu, była ankieta skierowana do dyrektorów programów MBA.

Przyznane programom oceny punktowe pozwoliły na ich przyporządkowanie do klas ratingowych. I tak uzyskanie przez program nie mniej niż 87,5% możliwych do zdobycia punktów kwalifikował do klasy mistrzowskiej. Uzyskanie nie mniej niż 75% możliwych do zdobycia punktów kwalifikowało program do klasy profesjonalnej. Uzyskanie nie mniej niż 62,5% punktów dawało miejsce w klasie standardowej. Wreszcie uzyskanie przez program nie mniej niż 50% możliwych punktów kwalifikuje go do klasy aspirującej. Odrębną klasę stanowią programy obiecujące, które nie mają jeszcze absolwentów lub mają tylko jeden ich rocznik. Programy takie muszą jednak spełnić wymagania jakościowe w zakresie instytucjonalizacji, rekrutacji, programu i procesu nauczania.  

W bieżącej edycji do procedury ratingu przystapiło 35 programów. Do klas ratingowych zakwalifikowano 34. Łącznie 16 programów MBA pozostało poza klasami ratingowymi (jeden, który się nie zakwalifikował i 15, które nie zdecydowały się lub – z powodu reorganizacji – nie mogły przystąpić do procedury oceny).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.