BRE Bank patronem artystów
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank patronem artystów

BRE Bank został partnerem wystawy prezentującej twórczość Hanny Modrzewskiej-Nowosielskiej i Leszka Nowosielskiego, która zostanie otwarta 14 czerwca w Podkowie Leśnej. Jest to pierwsza prezentacja prac pary, zorganizowana po ponad dziesięcioletniej nieobecności twórców na scenie artystycznej. 


Intencją organizatorów wystawy jest zaprezentowanie szerokiego wachlarza różnorodnych form wyrazu wykorzystywanych przez parę, której wspólne doświadczenia były inspiracją do stworzenia wielu wyjątkowych dzieł.

Leszek Nowosielski to artysta, który poświęcił życie zawodowe na poszukiwaniu właściwych środków wyrazu i form obrazowania. Jego twórczość to ciągła fascynacja materią, jej organicznością, plastycznością i możliwościami ekspresji. Sposób postrzegania otaczającej go rzeczywistości wyraża poprzez malarstwo na porcelanie, kształtowanie przestrzennych form ceramicznych czy ekwiwalenty ceramicznych obrazów w malarstwie olejnym.

Hanna Modrzewska– Nowosielska była artystką i partnerką życiową Leszka Nowosielskiego,  bezgranicznie zafascynowaną światem teatru i sceny. Kostiumy teatralne oraz kompozycje składane z ludzkich sylwetek to tylko nieliczne układy form, które uwieczniała  poprzez malarstwo na porcelanie oraz rzeźbę ceramiczną.

Patronat nad wystawą objęli: Wojewoda Mazowiecki, Prezydent Miasta stołecznego Warszawy, Burmistrz Miasta Ogrodu Podkowy Leśnej, Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Ambasada Suwerennego Wojskowego Zakonu Maltańskiego w Polsce.

Otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 czerwca br. 15.00 w Galerii Ogrodzie, przy ul. Helenowskiej 7, w Podkowie Leśnej.  
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.