Fundacja BRE Banku zaprasza melomanów
Copy

Kopiuj tekst

Fundacja BRE Banku zaprasza melomanów

Fundacja BRE Banku objęła mecenatem cykl koncertów Orkiestry Sinfonietta Cracovia, z udziałem Maxima Vengerova określanego mianem jednego z najznakomitszych i najwybitniejszych współczesnych muzyków.

Wspieranie rzadkich i niepowtarzalnych wydarzeń kulturalnych jest jednym z filarów działania Fundacji.
 „W mojej ocenie, czerwcowe koncerty Sinfonietty Cracovii oraz Maxima Vengerowa mogą stać się najbardziej znaczącym wydarzeniem kulturalnym, jeśli chodzi o muzykę klasyczną, w Polsce w tym roku, dlatego zdecydowaliśmy się objąć swoim patronatem wieczór w Krakowie, Katowicach i Warszawie”
- mówi Henryk Okrzeja, prezes zarządu Fundacji BRE Banku.
„Jestem przekonany, że nazwisko Vengerova, który dla miłośników muzyki klasycznej, oznacza obietnicę obcowania z najwyższej próby sztuką, zachęci do udziału w tym koncercie także tych, którzy dopiero rozpoczynają niezwykłą podróż w świat twórczości Mozarta i Brahmsa”- dodaje Henryk Okrzeja.  

Maxim Vengerov jest artystą, który koncertuje ze znanymi i cenionymi orkiestrami, występując zarówno w roli solisty, jak i dyrygenta. Był pierwszym w historii muzykiem klasycznym mianowanym honorowym ambasadorem muzyki UNICEF, a jego nieprzeciętny talent jest podziwiany przez melomanów na całym świecie.

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, Sinfonietta Cracovia wielokrotnie już podejmowała artystyczną współpracę z wybitnymi muzykami. Jej koncerty są zawsze wyjątkowymi wydarzeniami, które przyciągają miłośników muzyki klasycznej, doceniających zarówno wysoką jakość prezentacji muzycznych, ale także niezwykłą atmosferę koncertów.

Muzycy wykonają Uwerturę do opery „Wesele Figara” i Symfonię „Jowiszową” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz III Symfonię e-moll Johannesa Brahmsa.

Koncert w Katowicach odbędzie się w sobotę, 7 czerwca o godzinie 19.30 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej, w Krakowie- 8 czerwca o godzinie 18.30 w Sali Filharmonii. Koncert Warszawski odbędzie się w poniedziałek, 9 czerwca w Sali Filharmonii Narodowej o godzinie 19.30. 
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.