Nowa placówka BRE Banku w Ełku
Copy

Kopiuj tekst

Nowa placówka BRE Banku w Ełku

2 czerwca BRE Bank otworzył Biuro Korporacyjne w Ełku. Biuro mieści się przy ul. Słowackiego 15. Dzięki nowej lokalizacji, klienci z Ełku i okolic będą mieli stały i szybki dostęp do doradców korporacyjnych BRE Banku. 

Nowa placówka to element strategii rozwoju sieci BRE Banku, zakładającej dynamiczny wzrost liczby klientów korporacyjnych do 2009, szczególnie w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. Docelowo Bank planuje utworzenie 23 biur korporacyjnych.

„Pomimo dynamicznie rozwijających się usług bankowości elektronicznej, placówka bankowa wciąż pozostaje głównym kanałem komunikacji z Klientami. Internet spełnia oczywiście funkcje transakcyjne, zapewnia komfort, wygodę i bezpieczeństwo z każdego miejsca i o każdej porze, jednakże, jak wynika z naszych badań, Klienci nadal mają potrzebę kontaktu bezpośrednio w placówce. Zmienia się, jak widać, rola Oddziałów i Biur Korporacyjnych, które stają się raczej miejscem kontaktów typowo sprzedażowych i edukacyjnych. Dlatego realizując strategię rozwoju sieci korporacyjnej BRE Bank skupił się na przygotowaniu Klientom nowoczesnych centrów finansowych, dostosowanych do ich biznesowych potrzeb” - podkreśla Krzysztof Gerlach, dyrektor Departamentu Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

BRE Bank- partner lokalnego biznesu

„Przed podjęciem decyzji o wyborze miejsca dla nowej placówki bardzo wnikliwie przeanalizowaliśmy zarówno otoczenie biznesowe, jak i warunki gospodarcze panujące w regionie. Z naszych dotychczasowych obserwacji wynika, że jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja na prowadzenie biznesu”- mówi Alicja Grabowska, Zastępca Dyrektora Oddziału Korporacyjnego w Olsztynie.

Ze względu na swoje położenie Ełk jest miastem wyjątkowo atrakcyjnym dla inwestorów.  Usytuowane jest na skrzyżowaniu głównych szlaków kolejowych i drogowych, w regionie graniczącym z Rosją, Litwą i Białorusią, co czyni je jednym z najważniejszych kanałów łączących Polskę ze wschodem Europy. Nie bez znaczenia jest także przychylność władz samorządowych, które w ostatnim czasie zintensyfikowały działania mające na celu dynamiczny, ale jednocześnie zrównoważony rozwój Ełku, oparty na dwóch ważnych filarach- rozwoju przemysłowym oraz turystyce. Dla inwestorów poważnie zainteresowanych rozwojem działalności gospodarczej i przemysłowej przygotowano podstrefę Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą korzystać z wielu ulg podatkowych oraz innych udogodnień przyspieszających rozwój i prosperowanie firmy. Kolejnym miejscem, które w zamyśle jego twórców ma  sprzyjać powstawaniu nowych zakładów produkcyjnych, w przemysłowej części Ełku jest "Techno Park - Ełk". Na jego terenie przedsiębiorcy mogą korzystać z ulg podatkowych oraz bezprzetargowego nabycia nieruchomości. Tego rodzaju udogodnienia zachęcają do inwestowania duże, często międzynarodowe przedsiębiorstwa, które z reguły pociągają za sobą licznych kooperantów i dostawców, czyli małych i średnich przedsiębiorców, którym BRE Bank chce zaoferować nowoczesne usługi i innowacyjne produkty finansowe.


„Interesuje nas współpraca z dynamicznie rozwijającymi się firmami. Nie aspirujemy do obsługi całego rynku, ale w perspektywie najbliższych 3 lat zamierzamy zostać liczącym się graczem lokalnego sektora usług finansowych”- informuje mówi Alicja Grabowska.

BRE Bank chce przekonać Klienta tym, co od lat stanowi o jego przewadze konkurencyjnej, czyli ekspercką wiedzą swoich doradców oraz szeroką ofertą uzupełnioną o produkty i usługi spółek Grupy BRE Banku. Zamierza skoncentrować się na obsłudze walutowej, w zakresie zabezpieczeń kursowych, produktach dyskontowych oraz obsłudze „cash management”, czyli zarządzaniu należnościami i zobowiązaniami klientów. Ze względu na specyfikę regionu silny nacisk położony zostanie także na finansowanie ze środków funduszy europejskich.

Poza ofertą korporacyjną biuro w Ełku oferuje również usługi leasingowe świadczone przez BRE Leasing Sp. z o.o.

***

BRE Bank zaliczany jest do grona czołowych instytucji finansowych w Polsce pod względem posiadanego kapitału, rozmiarów działalności, tempa rozwoju, różnorodności oferowanych produktów oraz wysokiego poziomu technologii bankowej. Wyróżnia się na rynku innowacyjnością oraz podejściem do Klienta, stawiającym na profesjonalne doradztwo i oferowanie indywidualnie dobranych rozwiązań. Jego misją jest zyskanie pozycji „Najlepszej instytucji finansowej dla wymagających klientów”.

BRE Bank koncentruje się na w obsłudze firm, przy czym stawia na współpracę z wybranymi grupami Klientów: dużymi przedsiębiorstwami, międzynarodowymi korporacjami oraz nowoczesnymi i szybko rozwijającymi się firmami z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw (rozumianymi jako firmy prowadzące pełną księgowość o przychodach rocznych od 3 do 30 mln zł). Dzięki temu jest w stanie zaoferować najwyższy standard obsługi oraz zestaw produktów „szytych na miarę”. 
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.