Triumfatorzy jubileuszowego maratonu!
Copy

Kopiuj tekst

Triumfatorzy jubileuszowego maratonu!

Zwycięzcą 5. mBank Łódź Maratonu został  Richard Rotich z Kenii, który osiągnął wynik- 02:21,14. W kategorii kobiet zwyciężyła Polka Arleta Meloch z czasem 02:47,24.


W Łodzi już po raz piąty pobiegli uczestnicy mBank Łódź Maratonu. Finał biegu maratońskiego był bardzo emocjonujący, bowiem o zwycięstwo na ostatnich metrach walczyło trzech zawodników. Ostatecznie zwyciężył
Richard Rotich z Kenii, który miał zaledwie pięciosekundową przewagę nad
Adamem Dobrzyńskim z Polski. Trzecią pozycję zajął
Reuben Kwambai (Kenia) z czasem 02:21,43.
W półmaratonie najlepszy okazał się Volodymyr Chorbań z Ukrainy (01:11,12), na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Pietrzyk z Koluszek (01:14,01) zaś trzecie miejsce przypadło
Przemysławowi  Walewskiemu z Poznania. Wśród kobiet najlepsza okazała się Antonina Rychter, która przybyła na metę z czasem 01:27,06.

W XV Ogólnopolskim Otwartym Biegu o „Złoty Toporek"" zwyciężył natomiast
Maciej Waleczko (0:35,45) z Kromszewic. Na drugiej pozycji uplasował się
Michał Stawski (Łódź), trzeci do mety dobiegł
Piotr Manikowski (Złotów).

Klasyfikację dla instytucji finansowej w kategorii maraton wygrał Arkadiusz Recław
(03:20,28), zaś w półmaratonie triumfował Łukasz Gabrych (01:25,05). Zwycięzcy odebrali dyplomy z rąk przedstawiciela Związku Banków Polskich - Przemysława Wiśniewskiego.

W klasyfikacji dziennikarzy zwyciężył Wojciech Staszewski z „Gazety Wyborczej"", który przybył na metę z czasem 03:04,15.  

W tym roku przygotowano także specjalny bieg dla VIP-ów, w którym wzięli udział m.in. Wicemistrz Olimpijski w skoku wzwyż Artur Partyka wraz z córką Alicją, Posłanka Ziemi Łódzkiej Hanna Zdanowska, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Krzysztof Makowski oraz  Dyrektor Oddziału Łódzkiego NFZ Paweł Paczkowski.
W piątej edycji mBank Łódź Maratonu wzięło udział 986 biegaczy m.in. z Kenii, Nigerii, Węgier, Czech, Niemiec.

W dniu łódzkiej imprezy na Rynku Manufaktury wiele atrakcji czekało również na kibiców - pokazy capoeira wraz z lekcją dla publiczności oraz występy taneczne - Show Studio Latio (salsa, taniec brzucha, breakdance). Dla najmłodszych zostały przygotowane dmuchana ścianka do wspinaczki, eurobangee oraz basen z piłeczkami. Na scenie pojawił się również kabaret „Paranienormalni"" ze specjalnym skeczem „Jakie ja trampy mam"".

Dodatkowe Informacje o 5. mBank Łódź Maratonie:
Organizator:
- Rudzki Klub Sportowy w Łodzi
Sponsor tytularny:
- mBank
Partnerzy:
- Wojewódzka i Miejska Komenda Straży Pożarnej w Łodzi
- Urząd Miasta Łodzi
- Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
- Centrum kulturalno-rozrywkowo-handlowe Manufaktura
Łódzki maraton został oficjalnie zgłoszony do kalendarzy:
-AIMS/IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Imprez Biegowych),
-PSB (Polskie Stowarzyszenie Biegów),
-PZLA (Polski Związek Lekkiej Atletyki).
-ŁOZLA (Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.