BRE Bank i Łódzka Akademia Biznesu- tym razem o podatkach
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank i Łódzka Akademia Biznesu- tym razem o podatkach

Już po raz drugi BRE Bank zaprosił przedsiębiorców na spotkanie Łódzkiej Akademii Biznesu, które odbyło się 14 maja br. w siedzibie Oddziału Korporacyjnego w Łodzi. Gośćmi Specjalnymi konferencji byli tym razem członkowie Nadzwyczajnej Komisji Sejmowej „Przyjazne Państwo”. 

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją dotyczącą prawa podatkowego przedstawioną przez prof. dr. hab. Wlodzimierza  Nykiela oraz dr. Adama  Mariańskiego. Wykład zatytułowany “Pilna potrzeba rewolucji w polskim prawie podatkowym - proponowane kierunki zmian” był wstępem do dyskusji, w której wzięli udział członkowie Komisji Sejmowej „Przyjazne Państwo”, Janusz Palikot, Hanna Zdanowska oraz Mirosław Sekuła. Wysłuchali oni opinii przedsiębiorców na temat pilnie oczekiwanych korekt w przepisach, które ułatwiałyby prowadzenie działalności gospodarczej firm i były atrakcyjną propozycją dla inwestorów.

„Tak jak dla nas, bankowców najlepszym źródłem wiedzy o rynku są klienci, tak dla tworzących legislację najlepszym źródłem wiedzy o potrzebach zmian w prawie są ci, którzy to prawo stosują. Dlatego takie spotkania są szczególnie ważne i cenne dla wszystkich uczestników” – mówi Urban Kielichowski, dyrektor Oddziału Korporacyjnego Łódź.

„Nie po raz pierwszy mieliśmy okazję do spotkania się z przedstawicielami biznesu. To bardzo ważne, aby w dialogu nad zmianami w zakresie prawa podatkowego uczestniczyli ci, którzy na co dzień borykają się z nieścisłymi, czy nieżyciowymi przepisami i zawiłymi interpretacjami urzędników” – mówi Janusz Palikot, Gość Specjalny Spotkania, przewodniczący Nadzwyczajnej Komisji Sejmowej „Przyjazne Państwo”.


„Trudne i niezrozumiałe przepisy i brak prostych, jednoznacznych zasad uderza przede wszystkim w małe i średnie firmy. W ten sposób państwo zamiast wspierać przedsiębiorczość i procesy innowacyjne, drastycznie je ogranicza. Potrzeba zasadniczych zmian w prawie podatkowym nie jest kwestią dyskusyjną, ale palącym problemem, który, jak pokazuje dzisiejsze spotkanie, należy jak najszybciej rozwiązać”-
dodaje Janusz Palikot.

Łódzka Akademia Biznesu 2008 to cykl spotkań przeznaczonych dla przedsiębiorców z sektora średnich i dużych firm regionu łódzkiego, mających na celu popularyzację eksperckiej wiedzy z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania. Organizatorami projektu są BRE Bank, Brytyjsko – Polska Izba Handlowa w Łodzi oraz Amerykańska Izba Handlowa w Polsce. Cykl wspierają ponadto Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA oraz Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego SA.  

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.