Analitycy BRE Banku i DI BRE Banku wyróżnieni
Copy

Kopiuj tekst

Analitycy BRE Banku i DI BRE Banku wyróżnieni

W kolejnej edycji rankingu Gazety Giełdy Parkiet nagrody „Byków i Niedźwiedzi” przyznano analitykom Grupy BRE Banku. Ernest Pytlarczyk z BRE Banku został analitykiem makroekonomicznym 2008 roku, a Kamil Kliszcz i Michał Marczak z DI BRE Banku znaleźli się w gronie najlepszych analityków rynku kapitałowego w 2008 roku.

Już po raz piętnasty redakcja Parkietu przyznała nagrody „Byków i Niedźwiedzi”. Analitykiem makroekonomicznym 2008 roku i jednocześnie najtrafniej prognozującym ekonomistą został Ernest Pytlarczyk z BRE Banku. W kierowanym przez niego, wyróżnionym zespole znajdują się jeszcze: Marcin Mazurek i Radosław Cholewiński. Zdaniem Parkietu analitycy BRE Banku wyróżniali się na tle konkurencji celnymi przewidywaniami danych, dotyczących popytu w gospodarce – między innymi produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej. Trafnie prognozowali także inflację oraz dane dotyczące bilansu płatniczego i rynku pracy.

Nagroda w kategorii „Analityk makroekonomiczny” przyznawana jest na podstawie rankingu 200 prognoz makroekonomicznych, przygotowywanych i zbieranych co miesiąc. Jurorzy rankingu brali pod uwagę „odległość” prognozy od publikowanych danych. Najwyżej punktowane były przewidywania pokrywające się z publikowanymi danymi. Wysoko oceniane były również te przewidywania, które okazują się być bardziej dokładne od mediany prognoz wszystkich analityków.

Najlepszych analityków rynku kapitałowego jury konkursu wybierało przy współpracy z firmami zarządzającymi aktywami. Każda z nich wskazywała 3, jej zdaniem najważniejszych, w poszczególnych sektorach (banki, branża TMT, spółki przemysłowe i rynek akcji). O ostatecznym wyniku decydowała suma uzyskanych przez analityka punktów. W głosowaniu brało udział 26 firm.

Wśród wyróżnionych znaleźli się analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku: Kamil Kliszcz, w sektorze paliw, i Michał Marczak za prognozy dotyczące sektora metali i strategii rynkowej.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.