Zyskaj z Frankiem
Copy

Kopiuj tekst

Zyskaj z Frankiem

mBank proponuje Klientom lokatę strukturyzowaną opartą na kursie CHF/PLN, dzięki której można zbilansować wysokość raty kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich.

Od 11 do 18 lutego br. trwa przyjmowanie zapisów na 3-miesięczną LOKATĘ strukturyzowaną Kocham Franka. Lokata zapewnia 100% ochronę zainwestowanego kapitału na zakończenie trwania inwestycji. Lokata strukturyzowana uzależniona jest od kształtowania się kursu CHF/PLN w okresie od 19 lutego do 21 maja br.

Tym razem przygotowaliśmy specjalną lokatę strukturyzowaną dla wszystkich Klientów, którzy spłacają kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Lokata ta to bardzo dobre rozwiązanie na rosnące raty kredytów hipotecznych związane ze wzrostem kursu waluty CHF. Główną zaletą lokaty jest możliwość zbilansowania wysokości raty kredytu
- zysk z lokaty naliczany w przypadku wzrostu kursu CHF/PLN może zostać przeznaczony na spłatę wyższej raty kredytu hipotecznego w CHF, spowodowanej wzrostem kursu CHF/PLN. Klient zarabia bowiem, kiedy kurs CHF/PLN rośnie - mówi Monika Chwiedziewicz, Manager ds. produktów inwestycyjnych mBanku.

Od grudnia 2008 roku obserwujemy znaczne osłabienie złotówki względem walut światowych - euro, dolara, franka szwajcarskiego. Kurs CHF/PLN wykazuje niską płynność na rynku międzybankowym. Jest on bowiem pochodną kursów EUR/PLN i EUR/CHF. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie EUR/PLN dojdzie do swoich rekordowych poziomów (w okolice 4,93). Przy takim scenariuszu kurs CHF/PLN, przy EUR/CHF na obecnym poziomie, może wzrosnąć powyżej 3,30 - dodaje.

Oprocentowanie z lokaty naliczane jest za każdy dzień roboczy, w którym kurs CHF/PLN ogłaszany przez NBP będzie wyższy o 0,05 PLN od kursu z dnia startu lokaty, czyli 19.02.2009 r. Według danych rynkowych z dnia 10.02.2009 maksymalne oprocentowanie lokaty wyniosłoby 7,5% w skali roku. Formuła naliczania i wypłacanie odsetek od lokaty umieszczona jest w serwisie mBanku.

Inwestowanie w lokaty strukturyzowane w mBanku jest bardzo proste - wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego i wejść do zakładki „lokaty strukturyzowane" dostępnej na pierwszej stronie po zalogowaniu. Nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych formalności. Otwarcie lokaty strukturyzowanej w mBanku nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat ani prowizji. Bezpłatne jest także zarządzanie lokatą. Produkt ten jest przeznaczony dla każdego Klienta - minimalna kwota wpłaty wynosi 1 000 PLN.

Główną zaletą tego produktu jest 100% ochrona zainwestowanego kapitału
na zakończenie trwania inwestycji - Klient nie ponosi ryzyka nominalnej straty oraz ma szansę na nieograniczony zysk.

Lokata strukturyzowana to alternatywa do tradycyjnych lokat bankowych oraz inwestowania w fundusze inwestycyjne czy bezpośrednio na giełdzie. Łączy w sobie cechy standardowej lokaty bankowej (określony czas inwestycji, ochrona powierzonego kapitału) oraz inwestycji na rynku kapitałowym (możliwość uzyskania dodatkowego zysku z części opcyjnej).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.