BRE Bank Liderem Filantropii
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank Liderem Filantropii

Już po raz drugi BRE Bank znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu „Liderów Filantropii 2008”, przygotowywanym przez Forum Darczyńców we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie oraz miesięcznikiem Forbes.

BRE Bank uplasował się w na 8 miejscu w kategorii firm, które przeznaczyły najwięcej środków na cele społeczne i 9, wśród organizacji, które przekazały największy odsetek swoich dochodów przed opodatkowaniem.

Działania społeczne realizowane są za pośrednictwem Fundacji BRE Banku, której w 2008 r. Bank przekazał darowiznę w wysokości 2 250 000 zł. Zgodnie ze statutem fundacja promuje przedsiębiorczość wśród dzieci i młodzieży, dotuje programy pomocy społecznej oraz angażuje się w ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

W drugiej edycji konkursu wzięły udział 34 firmy, z których 11 reprezentowało branżę finansową, a 5 działa w sektorze energetycznym. Z wypełnionych ankiet wynika, że, w porównaniu z ubiegłym rokiem, wzrosła skala zaangażowania, zarówno w ujęciu finansowym, jak i procentowym. Łączna kwota darowizn firm biorących udział w konkursie, wzrosła o 26 mln zł, a średni udział w dochodach firm przed opodatkowaniem o 0,3%.

Aż dwunastu uczestników konkursu, w tym 4 banki, posiada własne fundacje, poprzez które realizowane są projekty społeczne o charakterze zarówno regionalnym, jak i ogólnopolskim. Działania te prowadzone są w sposób długofalowy.  

Liderzy Filantropii to wspólna inicjatywa Forum Darczyńców, Giełdy Papierów Wartościowych oraz magazynu Forbes, która została zapoczątkowana w 2007 roku. Intencją organizatorów jest przede wszystkim promowanie społecznego zaangażowania biznesu wśród polskich firm. Dodatkowo konkurs umożliwia systematyczne monitorowanie wzrostu i rodzaju społecznego zaangażowania przedsiębiorstw.

Nad weryfikacją procedur konkursowych oraz danych zawartych w ankietach uczestników konkursu Liderzy Filantropii 2008, czuwała firma PricewaterhouseCoopers.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.