Zdobądź Monako, Himalaje i Niagarę!
Copy

Kopiuj tekst

Zdobądź Monako, Himalaje i Niagarę!

mBank uruchomił kolejne subskrypcje na lokaty strukturyzowane. Lokata Monako związana jest z kursem EUR/PLN, lokaty Himalaje i Niagara - z kontraktami terminowymi opartymi o indeks WIG20.

Od 27 stycznia do 3 lutego br. trwa przyjmowanie zapisów na 9-miesięczną LOKATĘ strukturyzowaną Monako. Lokata zapewnia 100% ochronę zainwestowanego kapitału na zakończenie trwania inwestycji. Lokata strukturyzowana Monako uzależniona jest od kształtowania się kursu EUR/PLN na rynku międzybankowym w okresie od
4 lutego do 2 listopada br.

Strategia lokaty zakłada umocnienie się polskiej waluty względem waluty europejskiej. Oprocentowanie naliczane jest w przypadku
spadku kursu EUR/PLN.

Za wartość początkową kursu EUR/PLN, używaną do obliczania stopy zwrotu z inwestycji, przyjmuje się kurs fixingu EUR/PLN, który zostanie ogłoszony przez NBP w dniu 04.02.2009 r., pomniejszony o 0,10 PLN.  Bariera, ograniczająca stopę zwrotu z inwestycji, znajduje się na poziomie minimum 0,70 PLN niższym niż kurs fixingu EUR/PLN ogłaszany przez NBP w dniu 04.02.2009 r. Przebicie bariery następuje, gdy kurs EUR/PLN obserwowany na rynku międzybankowym, osiągnie w dowolnym momencie wartość równą lub niższą fixingowi EUR/PLN z dnia 04.02.2009 r. pomniejszonemu o minimum 0,70 PLN.

Według danych rynkowych z dnia 26.01.2009 r., zgodnie z którymi wartość kursu fixingu EUR/PLN wynosiła 4,3863 PLN,  bariera ograniczająca stopę zwrotu z inwestycji znalazłaby się na poziomie 0,80 PLN niższym niż kurs fixingu EUR/PLN. Przy założeniu, że kurs fixingu EUR/PLN na koniec inwestycji wyniósłby 3,5864 PLN to zysk z inwestycji byłby na poziomie
16,3% w skali 9-ciu miesięcy, czyli 21,6% w skali roku.

Od 28 stycznia do 2 lutego br. przyjmowane są także zapisy na dwie
roczne lokaty strukturyzowane oparte o kontrakty terminowe na indeks WIG20, odwzorowujące notowania cen akcji 20 największych spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Klienci, którzy zainwestują środki w lokatę Himalaje, mogą zyskać na wzroście wartości kontraktów terminowych na WIG20 w okresie obserwacji aktywa bazowego, czyli od 3 lutego 2009 roku do 29 stycznia 2010. Jeśli 29 stycznia 2010 r. stopa zwrotu z aktywa bazowego będzie wyższa niż 10%, oprocentowanie lokaty wyniesie nie mniej niż 8,40% w skali roku.

Lokata strukturyzowana Niagara pozwala na osiągnięcie zysku w przypadku, gdy wartość kontraktów terminowych na WIG20 spadnie w przyjętym okresie obserwacji. Jeżeli w dniu 29 stycznia 2010 r. stopa zwrotu z kontraktów będzie niższa niż minus 10%, oprocentowanie lokaty wyniesie nie mniej niż 8,40% w skali roku.

Oprocentowanie lokat Niagara i Himalaje, przy spełnieniu warunków, według danych rynkowych z dnia 27.01.2009 r. wyniosłoby 9,00% w skali roku.

Inwestowanie w lokaty strukturyzowane w mBanku jest bardzo proste - wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego i dokonać subskrypcji, nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych formalności. Otwarcie lokaty strukturyzowanej w mBanku nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat ani prowizji. Bezpłatne jest także zarządzanie lokatą. Produkt ten jest przeznaczony dla każdego Klienta - minimalna kwota wpłaty dla trzech styczniowych oferty wynosi 1 000 PLN.

Złożenie zapisu na lokaty strukturyzowane skutkuje blokadą środków na rachunku, z którego złożony został zapis subskrypcyjny. Takie rozwiązanie sprawia, iż w okresie subskrypcji środki przeznaczone na tę lokatę są oprocentowane zgodnie z oprocentowaniem rachunku, z którego złożony został zapis. W trakcie trwania subskrypcji można wycofać zapis na lokatę, bez ponoszenia żadnych kosztów.

W przypadku wycofania lokaty przed terminem jej zakończenia Klient zobowiązany jest do poniesienia opłaty manipulacyjnej za zerwanie lokaty, której wartość podawana jest każdorazowo w zasadach danej lokaty strukturyzowanej.

Główną zaletą lokat strukturyzowanych jest pełna ochrona zainwestowanego kapitału na zakończenie inwestycji - Klient nie ponosi ryzyka nominalnej straty oraz ma szansę na nieograniczony zysk. Lokaty strukturyzowane umożliwiają dostęp do rynków akcji, indeksów, surowców, towarów czy walut. Klienci mają dostęp do zagranicznych rynków - aktywami bazowymi mogą być najważniejsze akcje lub indeksy giełdowe na całym świecie. Klienci otrzymują możliwość pośredniego inwestowania w akcje największych firm świata, surowce i towary takie jak złoto, miedź, ropa naftowa.

Klienci mBanku mogą inwestować swoje środki również w fundusze i akcje, za pośrednictwem wygodnego i bezpłatnego narzędzia w postaci Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych (SFI) oraz eMAKLERA. Proponujemy także rachunek oszczędnościowy
eMAX plus oraz lokaty terminowe

Przykłady:http://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/struktury/aktywne_subskrypcje/monako.html
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.