RPP obniżyła stopy procentowe
Copy

Kopiuj tekst

RPP obniżyła stopy procentowe

Ernest Pytlarczyk, ekonomista BRE Banku

Decyzja zgodna z naszymi oczekiwaniami. RPP reaguje agresywnie na zmieniającą się sytuację ekonomiczną oraz gwałtowne pogorszenie koniunktury. Wydaje się, że opinia o powiększającej się przestrzeni do obniżek stóp staje się dominująca w Radzie. RPP zauważyła również, że słabość złotego nie wiele ma wspólnego obecnie z decyzjami RPP. Słabszy złoty ma swe uzasadnienie głównie w fazie cyklu koniunkturalnego i czynnikach spekulacyjnych, nie wynika z dysparytetu stóp proc. Słabszy złoty to również czynnik, który pozwoli na szybszy powrót gospodarki do nowego stanu równowagi.

W kolejnych miesiącach oczekujemy dalszych agresywnych cięć - prawdopodobnie jednak RPP przejdzie na obniżki 50 punktowe. Pierwsze półrocze zakończymy ze stopą repo na poziomie 3%.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.