mBank w strefie euro!
Copy

Kopiuj tekst

mBank w strefie euro!

mBank jako pierwszy bank na Słowacji udostępnił Klientom serwis transakcyjny po zmianie waluty.

W związku z przystąpieniem Słowacji do strefy euro wszystkie banki, działające na terenie tego kraju, zostały zobowiązane do udostępnienia swojej oferty w euro po 1 stycznia 2009 r. Słowacja to kolejne nowe państwo członkowskie Unii, przystępujące do unii walutowej.

mBank jako pierwszy bank na Słowacji dokonał konwersji, udostępniając Klientom bankowość w nowym wymiarze. Klienci mieli dostęp do serwisu transakcyjnego i mogli dokonywać operacji kartowych. Przez rok od wejścia do unii walutowej wszystkie transakcje bankowe muszą być prezentowane zarówno we wspólnej walucie europejskiej, jak i w koronach.

Przygotowanie do zmiany waluty w słowackim mBanku trwało od kwietnia 2008 r. W projekt zaangażowany był polsko-słowacki zespół. Jego realizacja będzie procentowała, gdy Polska dołączy do krajów strefy euro. - mówi Tomasz Gubała, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu mBanku - Ofertę w euro udostępniliśmy Klientom na Słowacji w rekordowym tempie. Serwis transakcyjny działał w pełni już o 19:50 1 stycznia 2009 r. Byliśmy pierwszym bankiem dostępnym dla Klientów po zmianie waluty.

mBank na Słowacji w ciągu zaledwie roku działalności zyskał uznanie w oczach ekspertów, co potwierdziło przyznanie w listopadzie 2008 r. pięciu nagród „Złota Moneta" w czterech kategoriach: za bankowość elektroniczną, rachunki bankowe, karty debetowe oraz za kredyt hipoteczny.

mBank na Słowacji wystartował 25 listopada 2007 roku. Jego oferta charakteryzuje się brakiem podstawowych opłat i prowizji. Klientom za południową granicą mBank proponuje rachunek osobisty mKONTO, rachunek oszczędnościowy eMAX oraz kredyt hipoteczny i gotówkowy. mBank prowadzi także rachunki dla słowackich mikrofirm.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.