BRE Bank instytucją odpowiedzialną społecznie
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank instytucją odpowiedzialną społecznie

BRE Bank został podwójnie wyróżniony w tegorocznej edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2007”, przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Szósta już edycja raportu zawiera najciekawsze przykłady dobrych praktyk w polskim biznesie. Wśród nich znalazły się wewnętrzne studia MBA dla pracowników BRE Banku oraz projekt badań nad innowacyjnością polskiej gospodarki.


„Odpowiedzialność to jedna fundamentalnych zasad, na których BRE Bank buduje swe relacje z otoczeniem, a postawa silnego społecznego zaangażowania przejawia się w każdym obszarze i na każdym poziomie działalności Banku. Podwójne wyróżnienie w Raporcie jest dobrym tego potwierdzeniem”- mówi Mariusz Grendowicz, prezes zarządu BRE Banku.

Realizując swą biznesową strategię BRE Bank wybiera najbardziej korzystne i pożyteczne rozwiązania nie tylko z punktu widzenia firmy, ale przede wszystkim całego otoczenia - pracowników, społeczności oraz środowiska, w którym działa. W szeroki wachlarz takich działań, podejmowanych przez BRE Bank na rzecz rozwoju kapitału społecznego i świadomego kształtowania relacji z otoczeniem firmy, wpisują się m.in. wewnętrzny program studiów MBA BREmba oraz coroczne badania nad innowacyjnością. Oba projekty zostały wyróżnione w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki.” jako godne naśladowania aktywności związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu na polskim gruncie.

Wewnętrzny Program BREmba to program opracowany z myślą o kadrze menedżerskiej oraz potencjalnych sukcesorach, którzy w procesie rocznej oceny uzyskali bardzo dobre wyniki zarówno na poziomie realizacji zadań, jak i wartości korporacyjnych.
„Przy tworzeniu BREmba wzorowano się na znanych, międzynarodowych szkołach oferujących studia MBA, m.in. London Business School, INSEAD, czy IESE. Program oparty jest o dużą ilość warsztatów, ćwiczeń oraz symulacji komputerowych, co sprawia, że zajęcia są bardziej efektywne i atrakcyjne.” – mówi Anna Kozińska, dyrektor BRE Banku ds. Zarządzania Kadrami. „Dzięki programowi nasi najlepsi pracownicy uzyskują wysokie kwalifikacje, natomiast bank - kompetentnych, zaangażowanych i najlepszych na rynku ekspertów, zorientowanych na cel, ciągły rozwój i doskonalenie swoich umiejętności. Pozwala on na lepszą realizację naszej misji z obszaru HR: «Wyróżniamy się przez naszych Ludzi»”.

Drugim przykładem dobrych praktyk BRE Banku są badania nad innowacyjnością. Zainicjowany przez BRE Bank – wspólnie z Polską Akademią Nauk i „Gazetą Prawną” – program badawczy nie był dziełem przypadku. BRE Bank jest instytucją finansową, która na przestrzeni już ponad 20 lat działania wielokrotnie zaskakiwała pionierskimi rozwiązaniami w dziedzinie technologii, oferowanych produktów czy nieszablonowych rozwiązań finansowych. Celem programu jest przede wszystkim wspieranie innowacyjności w polskiej gospodarce oraz promowanie nowoczesnych przedsiębiorstw, zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i regionalnej. Efektem badań jest ogłoszenie Rankingu
500 najbardziej innowacyjnych firm. Projekt jest jedynym tego typu badaniem w Polsce.

Przygotowany już po raz szósty przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2007. Dobre praktyki” to zestawienie 55 najciekawszych przykładów działań w obszarach: miejsce pracy, rynek- społeczeństwo oraz środowisko naturalne, a także komentarze ekspertów, przegląd prasy i kalendarium wydarzeń poświęconych społecznej odpowiedzialności biznesu. Raport jest podsumowaniem zaangażowania firm w realizację zasad odpowiedzialnego biznesu oraz przeglądem inicjatyw w tym obszarze. „Od sześciu lat promujemy dobre praktyki CSR (corporate social responsibilty), staramy się inspirować i edukować firmy oraz pokazywać trendy odpowiedzialnego biznesu w Polsce i na świecie” – powiedziała Mirella Panek-Owsiańska, Prezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.