Nowości w systemie transakcyjnym mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Nowości w systemie transakcyjnym mBanku

mBank wprowadza nowe funkcjonalności w systemie transakcyjnym, realizując potrzeby i postulaty Klientów.

W nocy z 13 na 14 grudnia br., w godzinach od 0.30 do 7.00, mBank przeprowadzi prace modernizacyjne i wdrożeniowe, dzięki którym w systemie transakcyjnym pojawią się nowe usługi.

Prace spowodują przerwę w dostępie do mBanku przez: internet, telefon i SMS. W tym czasie nie będą również autoryzowane transakcje kartowe - zarówno bezgotówkowe, jak i wypłaty w bankomatach. mLinia będzie działać w trybie informacyjnym. Informacje o planowanej przerwie w dostępie do mBanku pojawiły się już 5 grudnia br.

Są one zamieszczone:
na stronie głównej serwisu mBanku
na Blogu oraz Forum
na stronie logowania i wylogowania.

Ponadto mBank przeprowadził wysyłkę wiadomości o przerwie do wszystkich swoich Klientów, którzy podali do jego wiadomości adres e-mail. Umieszczono także nagranie z informacją w automatycznym serwisie telefonicznym IVR mBanku.

Dzięki przeprowadzanemu wdrożeniu mBank już w styczniu zaproponuje Klientom
lokaty strukturyzowane, które łączą w sobie cechy standardowej lokaty bankowej - określony czas trwania i ochronę powierzonego kapitału - oraz inwestycji na rynku kapitałowym (możliwość uzyskania dodatkowego zysku). Lokaty strukturyzowane zakładane będą wyłącznie w czasie subskrypcji, ustalanej przez mBank. Pierwsza subskrypcja zostanie ogłoszona na początku roku, choć zakładka w serwisie transakcyjnym będzie widoczna od 14 grudnia br. Oferta będzie dostępna dla posiadaczy i pełnomocników rachunków eKONTO, eMAX oraz eMAX plus.

Do tej pory Klienci mogli zastrzegać w systemie transakcyjnym karty kredytowe. Po wdrożeniu będą mogli samodzielnie zastrzegać również karty debetowe oraz eKARTY. Obsługa kart kredytowych zostanie uzupełniona o możliwość zamawiania nowej karty w miejsce karty utraconej. Dodatkowo Klienci uzyskają możliwość samodzielnego określania procentowego wskaźnika spłaty karty kredytowej. Obecnie można dokonywać minimalnej lub całościowej spłaty automatycznej.

Od 14 grudnia br. Klienci będą mogli w systemie transakcyjnym zmieniać niezależnie każdy z limitów transakcji bezgotówkowych dokonywanych kartami: transakcji internetowych, korespondencyjnych i telefonicznych.
Do tej pory w systemie transakcyjnym można było ustalać je tylko zbiorczo, a poszczególne limity wyłącznie za pośrednictwem operatorów mLinii. Nadal nadrzędnym limitem pozostaje limit transakcji bezgotówkowych. Oznacza to, że Klient w danym miesiącu/dniu może wykonać transakcje internetowe, korespondencyjne oraz telefoniczne na kwotę nie większą niż limit transakcji bezgotówkowych. Rozwiązanie to zapewnia Klientom bezpieczeństwo, a jednocześnie swobodę w wykonywaniu płatności zgodnie ze swoimi potrzebami.

Kolejną ciekawą zmianą będzie pojawienie się komunikatów dla Klientów nad listą rachunków. Będzie można je usuwać w dowolnym momencie.

mBank to otwarta platforma finansowa dla klientów indywidualnych i firm; dla tych, którzy chcą kontrolować swoje finanse w poczuciu realnych korzyści i wygody. mBank zapewnia dostęp do szerokiej oferty bankowej, ubezpieczeniowej oraz do usług inwestycyjnych i telekomunikacyjnych. Dążeniem mBanku jest ciągłe ulepszanie i poszerzanie gamy usług, dzięki którym Klienci będą mieć swobodny dostęp do najkorzystniejszej oferty.


Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.